logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III Ndz wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2019r.

 

 1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną, która jednocześnie rozpoczyna XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest odkrywanie bogactwa Słowa Bożego w osobistym życiu. W tym roku obędzie się trzecie narodowe czytanie Pisma Świętego. W związku z tym proponujemy, aby w tym tygodniu począwszy od dzisiaj przychodzić na wszystkie nabożeństwa o kwadrans wcześniej, aby wysłuchać fragmentu Ewangelii świętego Jana, czytanego przez znanych aktorów (nagrania z projektu Biblia Audio), które będą odtwarzane w naszej świątyni.
 2. Dziękujemy parafianom z ulicy Emilii Plater za troskę o porządek w naszej świątyni i za złożoną ofiarę 350zł. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny, polecać będziemy w piątkowej Mszy do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół parafian z ulic: ks. Skorupki (domy jednorodzinne) i Jaworskiego.
 3. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny, wyłożonymi na ławce w przedsionku kościoła.
 4. W dniu dzisiejszym sąsiednia parafia Chrystusa Odkupiciela świętuje uroczystości odpustowe. Ksiądz Proboszcz razem z duszpasterzami serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz. 12:00.
 5. Od jutra przy Bazylice Mariackiej w Chełmie rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez Wspólnotę „Wolni w Chrystusie” wraz z zaproszonymi gośćmi. Spotkania będą się odbywać od 6 maja przez kolejne poniedziałki do 17 czerwca w sali Różańcowej o godz. 19:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Serdecznie zapraszamy na Msze święte w naszym kościele w godz. 7:30 i 18:00. Tenże święty jest patronem naszej kaplicy w Strupinie Dużym. Dlatego zapraszamy na sumę odpustową ze specjalnym kazaniem i procesją w najbliższą niedzielę o godz. 9:30.
 7. Spotkania egzaminacyjne dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, dopuszczające do sakramentu bierzmowania będą w dniach 8-10 maja po wieczornej Eucharystii w kancelarii parafialnej. Należy przynieść akt chrztu, podanie o sakrament, indeks uczestnictwa w nabożeństwach i wiedzę religijną w głowie.
 8. Poświęcenie pól w Strupinie Dużym we wtorek 7 maja o godz. 17:00 zbieramy się przy krzyżu od drogi na Strachosław i przejdziemy do kaplicy w Strupinie Dużym, a w Strupinie Małym w czwartek o godz. 17:00 zaczynamy od krzyża obok państwa Konecznych i przejdziemy do krzyża obok państwa Padowskich, gdzie odprawimy Mszę świętą.
 9. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w najbliższą sobotę o godz. 15ej w kościele. Liczymy na niezawodną obecność.
 10. CHDK zaprasza na film p.t.: „Przepływ wiary”. Jest to obraz oparty na faktach, o triumfie wiary, nadziei i miłości, zasługujących na miano prawdziwego cudu. Film będzie wyświetlany w kinie Zorza od 4 do 9 maja.
 11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 12. Co roku na Polach Lednickich – u źródeł chrztu Polski – organizowane jest spotkanie młodzieży i wszystkich chętnych, aby modlić się, umacniać wiarę i doświadczać prawdziwej chrześcijańskiej radości. Z Chełma organizowany jest dwudniowy wyjazd na to spotkanie w terminie 31 maja – 2 czerwca. Z noclegiem w Licheniu i obiadokolacją. Koszt 190zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 13. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Gierczak, panna z parafii tutejszej i Albin Dudek, kawaler z parafii Wszystkich Świętych w Depułtyczach Królewskich – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.
 14. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na świąteczne spotkanie dzisiaj po wieczornej Eucharystii na plebanii.