logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXVIII Ndz zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 156 zł. mieszkańcom Strupina Małego. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Tuzinek i Wojsławicka bloki nr 17 i 19.
  2. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Znajdują się w przedsionku kościoła.
  3. Spełniajmy prośbę Maryi i módlmy się codziennie na różańcu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni każdego dnia o godz. 17.30, a w kaplicy w Strupinie Dużym w niedziele o godz. 9.00. Pragniemy utworzyć piątą różę różańcową dla Pani Fatimskiej z racji setnej rocznicy Jej objawień w Fatimie. Chętnych zapisujemy w zakrystii po każdej Mszy świętej lub w kancelarii.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na wsparcie potrzeb Stolicy Apostolskiej. W przyszłą Niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje.
  5. W najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji wartościowego wychowywania dzieci i młodzieży. Czuwanie poprowadzą młodzi z KSM-u. Ta modlitwa będzie uczczeniem 39. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na papieża.
  6. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci, przygotowujące się do I-ej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11:00, a po niej na spotkanie.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Effatha” wychodzi z inicjatywą „NIEDZIELNEJ KAWIARENKI DLA PARAFIAN I GOŚCI”. Bardzo serdecznie zapraszamy od przyszłej niedzieli po każdej Mszy świętej na kawę, herbatę, dobre ciasto, wartościową lekturę, możliwość wspólnych rozmów i miłego spędzenia czasu.
  8. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zbiera podpisy pod projektem ustawy, która ma powstrzymać zabijanie nienarodzonych dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali podpisy osób, które chcą powstrzymać to okrucieństwo. Podpisać się może każdy, kto ma ukończone 18 lat. Potrzebny będzie numer PESEL.
  9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnie modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii od 2 do 20 listopada będziemy każdego dnia w Koronce do Miłosierdzia Bożego odprawianej o 17.30 zanosić modlitwy za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wspominkowe do zabrania są wyłożone na ławkach. Na każdej kopercie dla porządku jest zaproponowana data modlitwy. Wypełnione kartki składamy na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W Strupinie Dużym modlitwa za zmarłych 2, 5, 12 i 19 listopada o godz. 9.00 Pamiętajmy, że najpiękniejszym wyrazem naszej pamięci o zmarłych jest modlitwa i ofiara Mszy Świętej.

 

Poprzedni

Następny