logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXVII NDZ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA – 03.10.2021 r.

  1. Niech Pan Bóg wynagrodzi Parafianom z ulic Mościckiego i Sowińskiego za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 170zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc Parafian z ul. Langiewicza.
  2. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z podstawką pod kubek – na której jest napisane: „postaw na mnie”.
  3. Dzisiaj rozpoczynają się w Chełmie XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Bogaty program przewidziany jest na dwa tygodnie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  4. Dzisiaj również o godz. 19-ej będzie procesja różańcowa ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w duchu dziękczynienia za beatyfikację Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego, jak również w intencji naszej Ojczyzny. Początek o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. Jutro wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu i imieniny papieża Franciszka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. We wtorek będziemy wspominać św. Faustynę Kowalską – sekretarkę Bożego Miłosierdzia i patronkę naszej parafii. Zapraszamy na Eucharystię, aby przez jej orędownictwo wypraszać Boże miłosierdzie dla naszych rodzin. Zaś w czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przez cały październik codziennie o godz. 17:30 w naszej świątyni. Jak nie możemy przyjść do świątyni to módlmy się całą rodziną na różańcu w domu.
  6. Parafie rzymskokatolickie miasta Chełm wraz z Civitas Christiana zapraszają 10 października do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: ”Tato, bądź, prowadź, chroń”. Uczestnictwo w marszu rozpoczynamy o godz. 12:45 w kościele Świętej Rodziny na „Słoneczku”, następnie ulicami miasta przejdziemy do bazyliki na Górce.
  7. W przyszłą Niedzielę ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na fundusz stypendialny ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji kolejnego Dnia Papieskiego. Zachęcamy do hojnego wsparcia tego szlachetnego dzieła pomocy młodzieży zdolnej.
  8. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na najbliższą niedzielę na Eucharystię o godz. 12:00 w kościele parafialnym.