logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXVI Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2019 r.

  1. W imieniu MSD Lublin składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy klerykowi za obecność i pomoc i życzymy wszelkich łask od Ducha Świętego we wzrastaniu w służbie Bogu i ludziom.
  2. Zachęcamy do czytania nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  3. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału całymi rodzinami w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni każdego dnia o godz. 17.30. W kaplicy w Strupinie Dużym nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 9.00. Zachęcamy do tworzenia nowych róż różańcowych dla Maryi i ku pomocy Kościołowi świętemu.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 10:00 do 12:00. Bardzo serdecznie prosimy rodziców dzieci, które w tym roku przeżywały pierwszą Komunię, aby razem z nimi przeżyć praktykę pierwszych 9-iu piątków miesiąca. Zaczynamy od pierwszego piątku października, kiedy to rozdamy dzieciom książeczki pierwszo-piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30, a na różaniec zapraszamy na godz. 17:30. Tego dnia wypada również rocznica modlitwy za Ojczyznę „Różaniec do Granic”. Zapraszamy na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w intencji naszej Ojczyzny. Początek o godz. 18.00 w bazylice mariackiej, zakończenie zaś w parafii p.w. Rozesłania św. Apostołów Apelem Jasnogórskim.
  5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą z obrzędem poświęcenia różańców w najbliższą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 11:00 (dzieci z parafii i ze Strupina razem).
  6. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w parafiach naszego dekanatu w Kumowie i Świerżach z racji święta M.B. Różańcowej.
  7. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie informuje, że w chwili obecnej ma jeszcze możliwość objęcia bezpłatną domową opieką medyczną chorych z chorobami nowotworowymi oraz przewlekłymi. W ramach Zespołu Hospicyjnego taką opiekę w domach sprawuje lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog oraz w miarę potrzeb kapelan hospicyjny i pracownik socjalny. Chorym zapewniamy również sprzęt rehabilitacyjny z naszej bezpłatnej wypożyczalni. Szczegółowe informacje kontaktowe na tablicy ogłoszeń.
  8. CHDK zaprasza na film p.t.: „Tajemnica o. Pio”, ukazujący prawdziwe oblicze stygmatyka i jednego z najbardziej znanych świętych w Kościele katolickim. Film będzie wyświetlany w kinie Zorza 5 i 6 października.