logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXVI Ndz – 01 X 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 100 zł. mieszkańcom bloku przy ul. Hrubieszowskiej 110, a szczególnie p. Magdalenie i Agacie Petelskim i  Grażynie Chmielewskiej. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic Lotniczej i Sikorskiego.
  2. Zachęcamy do czytania nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni każdego dnia o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci, dla których są przygotowane obrazki dotyczące historii objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W kaplicy w Strupinie Dużym nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 9.00. Chcemy zrobić Matce Boże prezent z racji 100 rocznicy objawień fatimskich. Zapraszamy chętnych do nowych Kół Różańcowych, zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 11:00 do 13:00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz.7:30, a na różaniec zapraszamy na godz. 7:00 (wyjątkowo w sobotę Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:00 ponieważ są dwa śluby o 16 i 17).
  5. Na 7 października (sobota), została zaplanowana w naszej Ojczyźnie modlitwa “Różaniec do granic”. Dokładnie w Święto Matki Bożej Różańcowej. Wszyscy, którzy zechcą się włączyć w tę modlitwę będą błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pokój dla świata i ratunek dla Polski. Można wybrać się indywidualnie, zapisując się wcześniej przez Internet na stronie „rozaniecdogranic”, wybierając kościół w Świerżach albo w Dorohusku. Można też skorzystać z wyjazdu organizowanego przez naszą parafię do Dorohuska – organizujemy autokar lub bus w zależności od ilości chętnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 10 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9:40. Jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie będzie mógł pojechać na granicę, proszony jest, aby w domu o godz. 14ej modlił się na różańcu odmawiając 4 części tej modlitwy.
  6. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą z obrzędem poświęcenia różańców w najbliższą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 11:00 (dzieci z parafii i ze Strupina razem).
  7. Kontynuujemy zbiórkę makulatury wśród parafian. Pragniemy ze środków, które uzyskamy z jej sprzedaży pomóc młodzieży w dofinansowaniu wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Informujemy, że w każdym ostatnim tygodniu miesiąca będzie stał kontener przy kościele i prosimy przynosić jak najwięcej spakowanej makulatury, aby pomóc młodym w odkrywaniu Boga.
  8. Organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu w dniach 14 – 15 października (sobota, niedziela). Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 170 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za przewodników. Serdecznie zapraszamy.

 

Poprzedni

Następny