logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXV Ndz zw. – 24 IX 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2017 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bloków nr 3 i 5 przy ulicy ks. Ignacego Skorupki za sprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 170zł. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku nr 110 przy ulicy Hrubieszowskiej.
  2. Bóg zapłać za modlitwę i złożone dziś ofiary na rzecz Lubelskiego Seminarium Duchownego.
  3. Z okazji święta Archanioła Michała, dziś uroczystości odpustowe w sąsiedniej parafii w Kamieniu – suma o godz. 12:00, a w Wojsławicach w najbliższy piątek też o godz. 12:00. Proboszczowie tych parafii serdecznie zapraszają do korzystania z łask odpustów.
  4. Do końca września trwają zapisy kandydatów przygotowujących się w tym roku katechetycznym do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej – dzieci klas trzecich SP oraz do bierzmowania – młodzież klas II i III GM. W związku z tym przypominamy bardzo ważną zasadę obowiązującą w Kościele katolickim, że parafianie mają obowiązek przejść takie przygotowanie i przystąpić do sakramentów w parafii, do której przynależą, a nie w parafii szkoły, do której uczęszczają! Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii po każdej Mszy świętej bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  5. Serdecznie zapraszamy do podjęcia modlitwy w ramach ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA. Modlitwa ta jest obecna od kilku lat w wielu miastach Polski i świata. W naszej parafii pragniemy modlić się 28 września w czwartek o godz. 15:00 na parkingu przed kościołem przy ul. Artura Grottgera.
  6. Zachęcamy do czytania nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i jubileuszowego wydania „Rycerza Niepokalanej”.
  7. Na 7 października (sobota), została zaplanowana w naszej Ojczyźnie modlitwa “Różaniec do granic”. Dokładnie w Święto Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu wypada rocznica bitwy pod Lepanto, gdzie “flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją”. Wszyscy, którzy zechcą się włączyć w tę modlitwę będą błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pokój dla świata i ratunek dla Polski. Można wybrać się indywidualnie, zapisując się wcześniej przez Internet na stronie „rozaniecdogranic”, wybierając kościół w Świerżach albo w Dorohusku. Można też skorzystać z wyjazdu organizowanego przez naszą parafię do Dorohuska – organizujemy autokar lub bus w zależności od ilości chętnych. Zapisy w kancelarii. Koszt 10 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. Chcemy zrobić Matce Boże prezent z racji 100 rocznicy objawień fatimskich. Dlatego zapraszamy do włączenia się w dzieło: „STO OSÓB DLA MARYI NA STULECIE JEJ OBJAWIEŃ W FATIMIE”. Zapisujemy chętnych do nowych Kół Różańcowych w zakrystii lub w kancelarii. Maryja wielokrotnie prosiła o codzienną modlitwę różańcową. Spełnijmy Jej prośbę i ofiarujmy się pod płaszcz Jej matczynej opieki. Dziesiątka modlitwy różańcowej dziennie to niewiele, a strumienie łask spływające każdego dnia na modlącego się są ogromne.
  9. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich, którzy skupiają się wokół Hospicjum Domowego im. Ks. Kazimierza Malinowskiego. Zapraszamy dziś na Mszę św. w ich intencji na godz. 18:00. Po mszy odbędzie się spotkanie w budynku plebanii.
  10. Organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu w dniach 14 – 15 października (sobota, niedziela). Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 170 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za przewodników. Serdecznie zapraszamy.

Poprzedni

Następny