logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXIV Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 WRZEŚNIA 2019 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulic Baczyńskiego i Sucharskiego, którzy w dniu wczorajszym sprzątali naszą świątynię, udekorowali kwiatami i złożyli ofiarę 170zł. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy Parafian z ulic: Brzechwy, Dąbrowskiego i Wybickiego.
  2. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na wsparcie „Funduszu ewangelizacji w środkach masowego przekazu”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj w Chełmie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą świętą na Górce o godz. 12:00, a następnie ulicami miasta przejdziemy do kościoła świętej Rodziny, gdzie odbędzie się Parafiada Rodzinna z wieloma atrakcjami dla uczestników. Szczegóły na plakatach ogłoszeniowych. Zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa. Dzisiaj również odpust parafialny w Żmudzi, suma odpustowa o godz. 12:00.
  4. Przez najbliższy tydzień będzie można przynosić spakowaną makulaturę do big packów ustawionych przy kościele. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczamy na wspieranie dzieci i młodzieży zaangażowanych przy naszej parafii.
  5. W najbliższą środę będziemy obchodzić święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Z tej racji bardzo serdecznie zapraszamy na msze święte w intencji społeczności szkolnych działających na terenie naszej parafii. Dla szkoły ze Strupina Msza św. w kaplicy o godz. 11:00, natomiast dla Zespołu Szkół Technicznych w kościele o godz. 14:00. Msza święta o godz. 18:00 będzie ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, aby przyszli ze swymi pociechami. Będziemy również dziękować Bogu i modlić się za dzieci i młodzież zaangażowaną w scholce, KSM-ie i LSO.
  6. Rozpoczynamy kolejny rok formacji przygotowujący dzieci wraz z rodzicami do przyjęcia sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00.
  7. Propozycja rekolekcji dla małżonków, którzy chcą wzmocnić swoją więź małżeńską i otworzyć się bardziej na działanie Boga. Od 20 do 22 września w Dąbrowicy k/ Lublina. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  8. Parafia Świętego Ducha organizuje w dniach 27-29 września br. autokarowa pielgrzymkę do Włocławka, Torunia, Lichenia, Gniezna, Biskupina, Ostrowa Lednickiego, klasztoru w Lądzie oraz Poznania. Koszt pielgrzymki to 400 zł – zawiera opłaty za: przejazd, dwa noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, bilety wstępu i opieka przewodnika. Bliższe informacje i zapisy u organizatora ks. Pawła Janczaka.
  9. W przyszłą niedzielę 22 września odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników i sympatyków pieszej pielgrzymki z Chełma na Jasną Górę. Msza św. o godz. 18ej w bazylice mariackiej, a po niej spotkanie w Sali różańcowej. Serdecznie zapraszamy.

Poprzedni

Następny