logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXIV Ndz zwykła – 17 IX 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2017 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic: Jaworskiego i Skorupki za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 130zł. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulicy ks. Ignacego Skorupki bloki nr 3 i 5.
  2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszki przed kościołem na wsparcie „Funduszu ewangelizacji w środkach masowego przekazu”.
  3. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie Lubelskiego Seminarium Duchownego.
  4. Do końca września trwają zapisy kandydatów przygotowujących się w tym roku katechetycznym do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania. W związku z tym przypominamy bardzo ważną zasadę obowiązującą w Kościele katolickim, że parafianie mają obowiązek przejść takie przygotowanie w parafii, do której przynależą, a nie jak to się często zdarza w parafii szkoły, do której uczęszczają! Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii po każdej Mszy świętej bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  5. Jutro będziemy obchodzić święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Z tej racji bardzo serdecznie zapraszamy na msze święte w intencji społeczności szkolnych działających na terenie naszej parafii. Dla szkoły ze Strupina Msza św. w kaplicy o godz. 10:30, natomiast dla Zespołu Szkół Technicznych w kościele o godz. 13:30. Msza święta o godz. 18:00 ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, aby przyszli ze swymi pociechami.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Radosław Szewczak, kawaler z parafii tutejszej i Jadwiga Wnorowska, panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
  7. Zachęcamy do czytania nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  8. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich, którzy skupiają się wokół Hospicjum Domowego im. Ks. Kazimierza Malinowskiego. Zapraszamy na przyszłą niedzielę na Mszę św. w ich intencji na godz. 18:00. Po mszy odbędzie się spotkanie w budynku plebanii.
  9. Parafia Narodzenia N.M.P. w Chełmie zaprasza na „Kurs Nowe Życie” w dniach od 29.09 do 01.10. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  10. Organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu w dniach 14 – 15 października (sobota, niedziela). Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 170 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za przewodników. Serdecznie zapraszamy.

 

Poprzedni

Następny