logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXIII ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 WRZEŚNIA 2019 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 90 zł parafianom ulic: Bema i Traugutta. Zapraszamy Was w najbliższy piątek o godz. 18:00 na Mszę św. do Matki Bożej Fatimskiej w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy parafian z ulic: Baczyńskiego i Sucharskiego.
  2. Dzisiaj w bazylice mariackiej główne uroczystości odpustowe z racji święta Narodzenia N.M.P. Suma odpustowa pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza o godz. 11:30.
  3. Jeszcze przez najbliższy tydzień trwają zapisy dzieci klas 3-ich SP przygotowujących się w tym roku katechetycznym do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Przypominamy, że parafianie mają obowiązek przejść takie przygotowanie w parafii, do której przynależą, a nie w parafii szkoły, do której uczęszczają! Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii po każdej Mszy świętej bądź w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
  4. W najbliższy piątek 13 września o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i Mszę świętą za pośrednictwem Pani Fatimskiej.
  5. W ostatnim czasie, w Polsce miały miejsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko: bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i profanacja świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, małżeństwa i rodziny, ośmieszanie wartości chrześcijańskich czy szerzące się antychrześcijańskie ideologie przeciwne nauczaniu Kościoła. Jako katolicy nie możemy być obojętni wobec takich działań. Musimy bronić wiarę katolicką i pokazywać jej wartość. Dlatego w najbliższą sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego jako parafia pragniemy dołączyć do ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej „Polska pod krzyżem”. Z Chełma w parafiach Chrystusa Odkupiciela i bazylice są organizowane wyjazdy do Włocławka na główne obchody tego wydarzenia. A my serdecznie zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła, aby łączyć się w postawie modlitwy i przebłagania Boga za grzechy profanacji i z prośbą o nawrócenie dla grzeszników. Program tego wydarzenia w naszej świątyni przestawia się następująco: o godzinie 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wszystko zakończymy Mszą św. o godz. 18-ej.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów prasy katolickiej: „Powinność”, „Rycerz Niepokalanej”, „Egzorcysta”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Natalia Radziszewska, panna z par. tutejszej i Rafał Burda, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Wojsławicach – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  8. Zapraszamy wszystkich chętnych na spacery z kijami nordic walking prowadzonych pod okiem instruktorki. Zbiórka przy kościele w piątek o godz. 16:30.
  9. Zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 września. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Seksedukacja to deprawacja”. Rozpoczynamy Mszą świętą na Górze chełmskiej o godz. 12-ej, a następnie ulicami miasta przejdziemy do kościoła świętej Rodziny, gdzie odbędzie się Parafiada Rodzinna z wieloma atrakcjami dla uczestników. Szczegóły na plakatach ogłoszeniowych. Zachęcamy, aby na marsz zabrać transparenty promujące wartość rodziny i ludzkiego życia.
  10. W najbliższą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki przed kościołem na „Fundusz Ewangelizacji w środkach masowego przekazu”.

 

Poprzedni

Następny