logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXIII Ndz zwykła – 10.09.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2017 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Emilii Plater za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 200zł. Zapraszamy na piątkową wieczorną Eucharystię do Miłosierdzia Bożego ofiarowaną w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: ks. Ignacego Skorupki (domki) i Kazimierza Jaworskiego.
  2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszki przed kościołem na wsparcie „Funduszu wspierania nauki chrześcijańskiej”.
  3. Tak jak biskupi Polscy zapowiadali w ostatnim liście od dziś do 16 września w Polsce przeżywamy „Tydzień Wychowania”, podczas którego będziemy modlić się szczególnie w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży przez wychowawców, nauczycieli, katechetów i rodziny. W związku z tym Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych na comiesięczne czuwanie w tej intencji w najbliższy piątek bezpośrednio po wieczornej Eucharystii w naszym kościele.
  4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy zapisy kandydatów przygotowujących się w tym roku katechetycznym do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania. W związku z tym przypominamy bardzo ważną zasadę obowiązującą w Kościele katolickim, że parafianie mają obowiązek przejść takie przygotowanie w parafii, do której przynależą, a nie jak to się często zdarza w parafii szkoły, do której uczęszczają! Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii po każdej Mszy świętej bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  5. W najbliższą środę 13 września o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem fatimskim.
  6. W najbliższą sobotę 16 września parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie organizuje „BIEG CARITAS”. Biorąc udział w tym wydarzeniu wspieramy „Fundusz Caritas Dzieciom”. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  7. W następna niedzielę 17 września odbędą się uroczystości odpustowe w parafii Żmudź. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszamy w imieniu Księdza Proboszcza i wiernych.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Radosław Szewczak, kawaler z parafii tutejszej i Jadwiga Wnorowska, panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź pierwsza oraz Paweł Politowski, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Wiśniewska, panna z parafii św. Rodziny w Mławie – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
  9. Zachęcamy do czytania nowych numerów prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  10. Organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu w dniach 14 – 15 października (sobota, niedziela). Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 170 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za przewodników. Serdecznie zapraszamy.

Poprzedni

Następny