logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXIII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 WRZEŚNIA 2018 R.

 1. Od dziś do 16 września w Polsce przeżywamy „Tydzień Wychowania”, podczas którego będziemy modlić się szczególnie w intencji dobrego rozeznawania przez młodzież drogi powołania oraz za błogosławione owoce październikowego Synodu Biskupów.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 100 zł mieszkańcom ulic: Bazylany, Łanowa i Potockich. Zapraszamy Was w najbliższy piątek o godz. 18:00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w Waszej intencji. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Cisowej, Granicznej, Litewskiej, Parkowej, Wiejskiej, Wyszyńskiego i Żeromskiego.
 3. Jeszcze przez najbliższy tydzień trwają zapisy kandydatów przygotowujących się w tym roku katechetycznym do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania. W związku z tym przypominamy bardzo ważną zasadę obowiązującą w Kościele katolickim, że parafianie mają obowiązek przejść takie przygotowanie w parafii, do której przynależą, a nie jak to się często zdarza w parafii szkoły, do której uczęszczają! Ponieważ w naszej parafii bierzmowanie jest co dwa lata, to w tym roku będziemy przygotowywać młodzież klas 7 i 8 SP oraz 3 GM. Natomiast do I Komunii św. przygotowują się dzieci klas 3 SP. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii po każdej Mszy świętej bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 4. W najbliższy czwartek 13 września o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem fatimskim.
 5. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Grzegorczyk z par. tutejszej i Paula Maria Parczyńska z par. św. Mikołaja w Urzędowie zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Warsztat Terapii Zajęciowej, który jest pod opieką naszej parafii prosi, aby każdego dnia do 14 października głosować przez internet na ich projekt w akcji Herosi Przedsiębiorczości. Sposób głosowania jest opisany na plakacie, który jest w gablocie ogłoszeniowej i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wsparcia tej akcji, dzięki której WTZ może otrzymać grant pieniężny, aby wyposażyć budynek, który w tamtym roku otrzymaliśmy od miasta. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć ilość osób niepełnosprawnych objętych opieką dzienną.
 8. Po przerwie wakacyjnej i wykonanym remoncie w dolnych salach kościoła wznawiamy spotkania formacyjne grup duszpasterskich. Spotkania poszczególnych grup odbywają się w następujących terminach:
 • Scholka Iskierki Bożego Miłosierdzia – niedziela o godz. 10:30 w kościele;
 • Krąg Biblijny – I i III niedziela miesiąca o godz. 19:00;
 • Legion Maryi – wtorek Eucharystia o godz. 7:30, a po niej spotkanie;
 • Ministranci i lektorzy – środa o godz. 17:00;
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – piątek Eucharystia o godz. 18:00, a po niej spotkanie;
 • Róże Żywego Różańca – w każdą pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 7:00, a po nim Eucharystia;
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja – każdego 16 dnia miesiąca Eucharystia o godz. 18:00, a po niej spotkanie.

Spotkania wszystkich grup odbywają się w salach dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych uczestników jak również nowe chętne osoby do czynnego angażowania się w życie naszej parafii.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów prasy katolickiej: „Egzorcysty”, „Rycerza Niepokalanej”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” z kalendarzem na nowy rok szkolny.

Poprzedni

Następny