logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXII Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 WRZEŚNIA 2019 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitewnej pamięci podczas piątkowej Eucharystii do NSJ mieszkańców ulicy Reytana za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 180 zł. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Bema i Traugutta.
  2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszki przed kościołem na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.
  3. Ogłoszenie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Przez najbliższe dwie niedziele poczynając od dzisiejszej, prosimy o zgłaszanie się rodziców dzieci mieszkających na terenie naszej parafii, które w tym roku katechetycznym będą przygotowywać się do I-ej Komunii świętej. Prośba ta dotyczy rodziców, których dzieci chodzą do szkół poza terenem parafii.
  4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, aby wychowywali wartościowe pokolenia Polaków. Dobrze jest rozpocząć rok szkolny z czystym sumieniem dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Można się wyspowiadać codziennie kwadrans przed każdą Eucharystią.
  5. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek kwadrans przed poranną Mszą świętą i od godz. 17:00 do wieczornej Eucharystii. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tego dnia w godzinach od 12:00 do 13:00. W sobotę zapraszamy na godz. 7:00 aby uczcić Niepokalane Serce Maryi modlitwą różańcową i Eucharystią o godz. 7:30.
  6. W najbliższą sobotę i niedzielę będą odbywać się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Suma pontyfikalna w niedzielę 8 września o godz. 11:30 pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Natalia Radziszewska, panna z par. tutejszej i Rafał Burda, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Wojsławicach – zapowiedź pierwsza. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  8. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywności fizycznej na spacery z kijami nordic walking prowadzonych pod okiem instruktorki. Zbiórka przy kościele o godz. 16:30. W tym tygodniu dwa razy w środę i w piątek.
  9. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy działalność grup duszpasterskich. Zapraszamy młodych, którzy przyjęli ostatnio sakrament bierzmowania do zaangażowania się w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18ej, a po niej spotkanie w salce pod kościołem. Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę o godz. 11-ej w kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

Poprzedni

Następny