logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XXII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 WRZEŚNIA 2018 R.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitewnej pamięci podczas piątkowej Eucharystii do NSJ mieszkańców ulicy Wojsławickiej nr 21, 23 i 25 za sprzątanie naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 172 zł. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Bazylany, Łanowa i Potockich.
 2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszki przed kościołem na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.
 3. Przez najbliższe dwie niedziele poczynając od dzisiejszej, prowadzimy zapisy parafian przygotowujących się do przyjęcia sakramentów: bierzmowania – młodzież klas 7 i 8 SP i 3 GM i I Komunii świętej – dzieci klas 3 SP. Zapisywać się trzeba w zakrystii po mszy św. bądź w kancelarii parafialnej.
 4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, aby wychowywali wartościowe pokolenia Polaków. Dobrze jest rozpocząć rok szkolny z czystym sumieniem dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Można się wyspowiadać codziennie kwadrans przed każdą Eucharystią.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 11:00 do 13:00.
 6. W najbliższy piątek i sobotę będą odbywać się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Suma pontyfikalna w sobotę 8 września o godz. 11:30 pod przewodnictwem Metropolity Mińsko-mohylewskiego Ks. Abp Tadeusza Kondrusiewicza. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorczyk Paweł z par. tutejszej i Parczyńska Paula Maria z par. św. Mikołaja w Urzędowie zapowiedź pierwsza; Patrycja Halina Sapiecha z parafii tutejszej i Krzysztof Pietrzykowski z parafii  Rozesłania św. Apostołów w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 8. Parafia św. Ducha w Chełmie organizuje w dniach 21 – 23 września 2018r. autokarową pielgrzymkę do Warszawy, Niepokalanowa, Lichenia i Kalisza. Przejazd, dwa noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie oraz bilety wstępu w kwocie 280zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii parafii św. Ducha.
 9. Warsztat Terapii Zajęciowej, który jest pod opieką naszej parafii prosi, aby głosować przez internet na ich projekt w akcji Herosi Przedsiębiorczości. Sposób głosowania jest opisany na plakacie, który jest w gablocie ogłoszeniowej i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wsparcia tej akcji dzięki której WTZ może otrzymać grant pieniężny.
 10. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu uda nam się zakończyć prace remontowe w dolnych salach kościoła. Toaleta i kuchnia zostały wyremontowane, a sale odświeżone. Jesteśmy w trakcie montowania nowych mebli. W związku z tym spotkania grup duszpasterskich rozpoczniemy od przyszłego tygodnia.
 11. Dla wszystkich parafian i gości wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa na nowy rok szkolny.