logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XVII Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 Lipca 2021 r.

  1. Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii będziemy dokonywać poświęcenia pojazdów i kierowców. Kierowców, którzy pragną, aby poświęcić ich pojazdy prosimy o podjechanie pod schody przy świątyni. Koło plebani jest otwarta brama, także tamtędy będzie można wyjechać. Przy tej okazji każdy otrzyma zapach do auta albo obrazek św. Krzysztofa i będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani z bloków przy ul. Hrubieszowskiej za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę 55 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z ulic: Lotnicza i Sikorskiego. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej są nowe numery „Egzorcysty”, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  4. Papież Franciszek ogłosił dzisiejszy dzień I Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Ponieważ dzisiaj też jest już od dawna obchodzony dzień kierowców, to żeby nie kumulować okazji, zapraszamy wszystkich dziadków i osoby starsze na jutro na Mszę świętą o godz. 18-ej. Jutro będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa toteż pięknie się składa żeby pomodlić się za seniorów przez wstawiennictwo świętych Joachima i Anny. Zorganizujemy specjalne nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem. Prosimy o pomoc najbliższych czy sąsiadów, aby umożliwić udział osobom starszym w tym nabożeństwie. Ta inicjatywa Papieża jest dla nas motywacją, aby częściej odwiedzać naszych bliskich seniorów, pobyć z nimi, pomodlić się, zapytać czy czegoś nie potrzebują i porozmawiać.
  5. Informujemy, że do 30 lipca przy Bazylice Chełmskiej funkcjonuje Sekretariat 43. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tam można się zapisać na pielgrzymowanie w dniach 8 i 14 sierpnia. Sekretariat jest czynny w dni powszednie w godz. 9:00 – 11:00 i po południu od 16:00 do 17:30. Zachęcamy też do składania intencji na Fundusz „Idę z Tobą”.
  6. Zmienił się termin wprowadzenia ks. Andrzeja Majchrzaka na urząd Proboszcza. To wydarzenie będzie miało miejsce za tydzień w niedzielę 1 sierpnia w kościele św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Po Mszy w zakrystii można się jeszcze zapisać na wyjazd, koszt 40 zł, wyjeżdżamy o godz. 10:30 z parkingu przy kościele i wracamy ok. godz. 16:30.
  7. Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki wystosował apel do Kościoła w Polsce w sprawie modlitwy i solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach, które ostatnio miały miejsce w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W związku z tym w następną niedzielę będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych składając ofiary do puszki przed świątynią. Przygotujmy się odpowiednio.