logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XVI Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 Lipca 2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 20. tydzień modlitw za kierowców, podróżujących i misjonarzy z racji wspomnienia Św. Krzysztofa. Pamiętajmy, aby każdą podróż rozpoczynać i kończyć westchnieniem do Boga za pośrednictwem świętych patronów. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji poświęcenia pojazdów, które przeznaczamy na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z bloków przy ul. Wojsławickiej 21, 23 i 25 za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę 211 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z ulic: Bazylany, Łanowa i Potockich. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku kościoła są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników: „Egzorcysta” i L`Osservatore Romano”.
  4. Drodzy Parafianie. Dzięki pełnej mobilizacji w akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy „Stop pedofilii” udało się zebrać w całej Polsce 267899 ( z naszego miasta 4 tys.) podpisów. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej złożył w Sejmie petycję z zebranymi podpisami w dniu 17 lipca br. Prace nad projektem prawdopodobnie we wrześniu tego roku. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie i obiecują informować o postępach prac w tej sprawie.
  5. Spotkanie informacyjne dla pielgrzymów z Chełma na Jasną Górę w 41. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18ej w sali różańcowej przy bazylice Mariackiej. Od czwartku 25 lipca będzie działał sekretariat pielgrzymki przy bazylice i tam będzie się można zapisać na pielgrzymkę. Zachęcamy do wspierania funduszu „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Michalina Ślusarz, panna z parafii tutejszej i Kamil Franczak, kawaler z parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie – zapowiedź druga. Marcin Mateusz Gardziński, kawaler z parafii tutejszej i Izabela Elżbieta Szymanek, panna z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między wymienionymi ma obowiązek nas o tym powiadomić.
  7. Nasza Parafia realizuje projekt ze środków Fundacji Lotto pt.: „Ruch rzeźbi umysł – aktywizacja ruchowa osób dorosłych i z niepełnosprawnością”. W ramach realizacji projektu będą się odbywały cykliczne marsze z kijami Nordic – Walking z fachową radą instruktora. Kto nie będzie miał swoich kijków, będzie można za darmo wypożyczyć. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tej formy aktywności fizycznej. Zapraszamy w piątki, zbiórka o godz. 16:00 przed naszym kościołem. Marsz i ćwiczenia trwają ok. 1 godziny.