logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XVI Ndz zw

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2018 R.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele katolickim XIX Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Wiedząc jak wiele potrzeba mądrości i opieki Bożej dla wszystkich użytkowników dróg, pragniemy wypraszać u św. patrona kierowców i podróżujących wszelkie potrzebne łaski. Jednocześnie modlimy się za misjonarzy o to, aby mieli możliwość dotarcia do wszystkich potrzebujących Chrystusa. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji poświęcenia pojazdów, które przeznaczamy na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać 2 Paniom, które w dniu wczorajszym sprzątały świątynię i złożyły ofiarę 100zł z bloku nr 5 przy ulicy ks. Ignacego Skorupki. Na następną sobotę zapraszamy do podobnej troski mieszkańców bloku nr 110 przy ul. Hrubieszowskiej.
  3. Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  4. Zachęcamy do udziału w 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce z Chełma na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w sali różańcowej przy bazylice mariackiej. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Kosobucka z parafii tutejszej i Tomasz Adam Koch z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim – zapowiedź pierwsza, Kamil Jagliński z parafii tutejszej i Kamila Skop z parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Nabrożu – zapowiedź pierwsza, Łukasz Maciej Rudnicki z parafii tutejszej i Karolina Świątko z parafii św. Kazimierza w Chełmie – zapowiedź pierwsza, Ewelina Magdalena Kudrej z parafii tutejszej i Dariusz Grzegorz Czausz z parafii św. Mikołaja w Grabowcu – zapowiedź druga, Monika Maria Ziątecka z parafii tutejszej i Sławomir Krzysztof Czarniecki z parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu – zapowiedź druga, Hubert Ireneusz Nafalski z parafii tutejszej i Barbara Szpakowska z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, obowiązany jest nas o tym powiadomić.
  6. Duszpasterstwo Nauczycieli i Młodzieży w Chełmie organizują w dniach od 9 do 19 lutego 2019 roku w czasie ferii zimowych, pielgrzymkę samolotową do Meksyku. W programie m. in.: pobyt w Guadalupe, zwiedzanie miasta Meksyk i Acapulco. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.