logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XV Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LIPCA 2017 R.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitewnej pamięci podczas piątkowej Eucharystii do Miłosierdzia Bożego mieszkańców ulic: Mościckiego i Sowińskiego za sprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 180zł. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ulicy Langiewicza. Równie serdecznie dziękujemy Państwu Lewkowiczom Stanisławie i Marianowi, Pani Jolancie Urzędowskiej i Pani Beacie Nadworskiej za umycie okien w naszym kościele. Niech Bóg Wam kochani wynagrodzi.
  2. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” – obydwa tygodniki mocno akcentują wypowiedź prezydenta amerykańskiego na temat obecności Boga w dziejach naszej cywilizacji.
  3. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców; po każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców. Przy tej okazji zwyczajowo zbieramy ofiary na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu dzięki akcji MIVA POLSKA.
  4. Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Chełma na Jasną Górę. Jest to wspaniały czas przeżycia rekolekcji w drodze, doświadczenia radości Kościoła świętego, piękna modlitwy i nabrania sił duchowych do codziennego życia. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Można się zapisywać w kancelarii lub po każdej Mszy świętej w zakrystii do 24 lipca.
  5. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Anna Korona, panna z parafii tutejszej i Kamil Jakub Domińczuk, kawaler z parafii św. Jana Nepomucena w Dorohusku, zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, obowiązany jest nas o tym powiadomić.