logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XV ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Lipca 2019 r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom z bloku przy ul. Wojsławickiej 15 za troskę o porządek w naszej świątyni i udekorowanie kwiatami. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z bloków przy ul. Wojsławickiej 21, 23 i 25. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku kościoła są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników: „Egzorcysta” i L`Osservatore Romano”.
  3. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców. Przy tej okazji zwyczajowo zbieramy ofiary na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu dzięki akcji MIVA POLSKA: „1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 km”.
  4. Zapisujemy chętnych do udziału w 41. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce z Chełma na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Można się zapisywać w kancelarii lub po każdej Mszy świętej w zakrystii do 25 lipca. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Jakowiecki, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i Joanna Skibińska, panna z par. tut. zapowiedź druga. Patrycja Michalina Ślusarz, panna z parafii tutejszej i Kamil Franczak, kawaler z parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między wymienionymi ma obowiązek powiadomić kancelarię parafialną.
  6. Nasza Parafia realizuje projekt ze środków Fundacji Lotto pt.: „Ruch rzeźbi umysł – aktywizacja ruchowa osób dorosłych i z niepełnosprawnością”. W ramach realizacji projektu będą się odbywały cykliczne marsze z kijami Nordic – Walking z instruktorem. Kto nie będzie miał swoich kijków, będzie można za darmo wypożyczyć. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tej formy aktywizacji fizycznej. Pierwsze zajęcia odbędą się 19 lipca w piątek, zbiórka o godz. 16:00 przed naszym kościołem. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii.