logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XV Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LIPCA 2018 R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom, które w dniu wczorajszym sprzątały świątynię oraz parafianom z bloku nr 3 przy ulicy ks. Ignacego Skorupki, którzy złożyli ofiarę 120 zł. Na następną sobotę zapraszamy do troski o naszą świątynię mieszkańców bloku nr 5 przy ul. ks. Ignacego Skorupki.
  2. Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, jest jeszcze kilka numerów miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.
  3. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; po każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców. Przy tej okazji zwyczajowo zbieramy ofiary na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu dzięki akcji MIVA POLSKA.
  4. Chór Parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie obchodzi w tym roku 100-lecie swojej działalności. Ks. Dziekan Józef Piłat serdecznie zaprasza na koncert jubileuszowy chóru z udziałem Chełmskiej Orkiestry Dętej oraz Eucharystię pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę w godz. 11:00 – 14:00 w kościele Rozesłania Św. Apostołów.
  5. Zapisujemy chętnych do udziału w 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce z Chełma na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Można się zapisywać w kancelarii lub po każdej Mszy świętej w zakrystii do 29 lipca.
  6. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Ewelina Magdalena Kudrej z parafii tutejszej i Dariusz Grzegorz Czausz z parafii św. Mikołaja w Grabowcu – zapowiedź pierwsza, Monika Maria Ziątecka z parafii tutejszej i Sławomir Krzysztof Czarniecki z parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu – zapowiedź pierwsza, Hubert Ireneusz Nafalski z parafii tutejszej i Barbara Szpakowska z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem – zapowiedź pierwsza, Mariusz Mróz z parafii tutejszej i Agnieszka Sowa z parafii Świętego Ducha w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, obowiązany jest nas o tym powiadomić.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Poprzedni

Następny