logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XV Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Lipca 2021 r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ul. Ks. Skorupki i Jaworskiego z domków za troskę o porządek w naszej świątyni, zakupione kwiaty i złożoną ofiarę 245 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc Parafian z bloków przy ul. Ks. Skorupki 3, 5 i 7. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Matki Bożej Szkaplerznej w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku świątyni są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „Egzorcysta”.
  3. W najbliższy wtorek 13 lipca – kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo fatimskie i Mszę świętą.
  4. W piątek będziemy wspominać Matkę Bożą z Góry Karmel, zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz na Mszę świętą o godz. 18ej. Chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański i w ten sposób schronić się pod płaszcz N.M.P. Szkaplerznej.
  5. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała formę sztafetową. Każdego dnia będą szły kolejne trzy grupy. Nasza grupa chełmska ma wyznaczone dwa dni 8 sierpnia to jest niedziela – wtedy wchodzimy do sanktuarium Świętego Krzyża i 14 sierpnia w sobotę wchodzimy do sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze. Forma tego pielgrzymowania wygląda następująco: rano wyjeżdżamy z Chełma autokarem, który dowozi nas na trasę pielgrzymki, po czym pielgrzymujemy cały dzień i na noc wracamy autokarem do Chełma. Od 20 do 30 lipca przy bazylice chełmskiej będzie funkcjonował sekretariat, w którym będzie się można zapisać na tę pielgrzymkę. Można się też zapisywać w swoich parafiach, księża przekażą listy do sekretariatu. Koszt udziału w pielgrzymce za jeden dzień wynosi 40zł plus 40 zł za autokar.
  6. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Dziękujemy ks. Pawłowi Staniaszkowi za pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym i życzymy wszelkich Bożych łask na duszpasterzowanie w Pierwomajsku na Ukrainie.
  8. W najbliższą niedzielę będziemy witać nowego Proboszcza naszej Parafii Ks. Kan. Krzysztofa Maksymowicza. Oficjalne przywitanie przez Radę Parafialną odbędzie się podczas Mszy świętej o godz. 12:00.
  9. Organizujemy wyjazd autokarowy na uroczystości odpustowe św. Marii Magdaleny w Łęcznej 22 lipca (czwartek), aby odwiedzić naszego Proboszcza Andrzeja na jego nowej placówce i pomodlić się o Boże błogosławieństwo. Zapisy dla chętnych w zakrystii.  Wyjazd o godz. 10-ej i powrót o godz. 16-ej. Koszt 40zł.