logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XIV Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LIPCA 2021 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulicy Emilii Plater za troskę o porządek w naszej świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 320 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z ulicy ks. Skorupki z domów wolnostojących i Jaworskiego. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W kościele Świętego Ducha przy ul. Grunwaldzkiej dzisiaj po Mszy świętej o godz. 17-ej odbędzie się koncert organowy. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 3. Przypominamy, że w naszym kościele w miesiącach wakacyjnych w dni powszednie są tylko wieczorne Eucharystie o godz. 18:00 z racji, że jeden ksiądz jest na urlopie wakacyjnym. W związku z tym kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu od godz. 17:00 do 17:45.
 4. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała formę sztafetową. Każdego dnia będą szły kolejne trzy grupy. Nasza grupa chełmska ma wyznaczone dwa dni 8 sierpnia to jest niedziela – wtedy wchodzimy do sanktuarium Świętego Krzyża i 14 sierpnia w sobotę wchodzimy do sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze. Forma tego pielgrzymowania wygląda następująco: rano wyjeżdżamy z Chełma autokarem, który dowozi nas na trasę pielgrzymki, po czym pielgrzymujemy cały dzień i na noc wracamy autokarem do Chełma. Od 20 do 30 lipca przy bazylice chełmskiej będzie funkcjonował sekretariat, w którym będzie się można zapisać na tę pielgrzymkę. Można się też zapisywać w swoich parafiach, księża przekażą listy do sekretariatu. Koszt udziału w pielgrzymce za jeden dzień wynosi 40zł plus 40 zł za autokar.
 5. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę – 11 lipca w parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie odbędzie się odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 10 lipca o godz. 19.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Duszpasterze serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Magdalena Agnieszka Nafalska panna z parafii tutejszej i Maciej Piotr Golański kawaler parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Briton Ferry w Anglii – zapowiedź druga. Każdy kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy wymienionymi ma obowiązek nas o tym powiadomić.
 8. Kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku k/Włodawy prosi nas o pomoc w uzbieraniu funduszy na renowację ponad 400-letniego cudownego wizerunku Matki Bożej. Proponują zakup płynów dezynfekcyjnych do rąk jako cegiełkę na ten cel. Za dobrowolną ofiarę do puszki można je nabyć przed świątynią od ministrantów.
 9. W najbliższą niedzielę będzie pomagał i wygłosi Słowo Boże ks. Paweł Staniaszek z Perwomajska na Ukrainie. Po każdej Mszy będzie zbierał ofiary do puszki.
 10. Dzisiaj żegnamy naszego Drogiego Księdza Proboszcza Andrzeja, dziękując Mu za pięcioletnią posługę dla społeczności parafialnej. Życzymy wszelkich darów Ducha Świętego w posłudze Parafianom świętej Marii Magdaleny w Łęcznej. Niech Matka Najświętsza otacza Cię Drogi Księże Andrzeju codzienną opieką.
 11. Kanoniczne wprowadzenie i przywitanie nowego Księdza Proboszcza Krzysztofa Maksymowicza odbędzie się 18 lipca za dwa tygodnie.