logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XIII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 LIPCA 2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Życząc Parafianom i Gościom dobrego wypoczynku i pięknych przeżyć, przypominamy o obowiązku niedzielnych spotkań z Bogiem. Nie zaniedbujmy tego, wszak cały świat to dar dla nas od Boga. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele w miesiącach wakacyjnych w dni powszednie nie ma Mszy świętych porannych. Zapraszamy na wieczorne Eucharystie o godz. 18:00. Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu czynna w dni powszednie tylko po południu w godz. 17:00 – 17:45.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Kółkom Różańcowym za złożoną ofiarę 800zł. Za te pieniądze zakupiliśmy do kościoła pozłacaną puszkę do udzielania wiernym Komunii świętej. Niech Pan Jezus wynagradza Wam w codziennym życiu.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Emilii Plater za troskę o piękno w naszej świątyni i złożoną ofiarę 300zł. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej zbiorowej do Najświętszego Serca Jezusowego w najbliższy piątek o godz. 18:00. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Ks. Ignacego Skorupki z domków i Kazimierza Jaworskiego.
 4. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek miesiąca – w którym przystępując do spowiedzi i Komunii świętej zadość czynimy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy ludzkości. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną ksiądz będzie chodził w godz. 11:00–13:00; i pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Parafia Rozesłania świętych Apostołów w Chełmie zaprasza w najbliższą niedzielę na uroczystości odpustowe. Suma odpustowa o godz. 12:30.
 7. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w 40. jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce z Chełma na Jasną Górę. Jest to wspaniały czas przeżycia rekolekcji w drodze, doświadczenia radości Kościoła świętego, piękna modlitwy, pokuty za grzechy i nabrania sił duchowych do codziennego życia. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Można się zapisywać w kancelarii lub po każdej Mszy świętej w zakrystii od dzisiaj do 29 lipca.
 8. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie prowadzi nabór chętnych na studia z zakresu nauk ścisłych, technicznych, humanistycznych, rolniczych, medycznych i społecznych. Szczegóły bardzo bogatej oferty edukacyjnej na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Cymborski z parafii tutejszej i Ewelina Maria Margraf z parafii p.w. św. Zygmunta w Łosicach – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
 11. Serdecznie zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach i do Królowej Polski na Jasnej Górze. Termin pielgrzymki to 7-8 lipca (najbliższe sobota i niedziela), bliższe informacje i zapisy u p. Józefa pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.

Poprzedni

Następny