logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XIII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 CZERWCA 2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Życząc Parafianom dobrego wypoczynku i pięknych przeżyć, przypominamy o obowiązku niedzielnych spotkań z Bogiem. Nie zaniedbujmy tego, wszak cały świat to dar dla nas od Boga. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele w miesiącach wakacyjnych w dni powszednie nie ma Mszy świętych porannych. Zapraszamy na wieczorne Eucharystie o godz. 18:00. W tym tygodniu będzie posługiwał w naszej parafii na zastępstwie ks. prałat Ryszard Winiarski.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom i grupom duszpasterskim, którzy zaangażowali się w ubiegłym tygodniu, w przygotowanie i przeżywanie oktawy Bożego Ciała i nawiedzenia figury św. Michała Archanioła. Niech Bóg Wam błogosławi we wszelkim dobru i strzeże przed wszelkim złem.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom ze Strupina Małego za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 300 zł. Msza św. w Waszej intencji w najbliższy piątek o godz. 18ej. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu świątyni Parafian z ulic: Tuzinek i Wojsławickiej bloki nr 17 i 19.
 4. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano” i „Rycerza Niepokalanej”.
 5. Już dzisiaj o godz. 19:00 CHDK zaprasza do Amfiteatru w Kumowej Dolinie na Koncert Piotr Rubika.
 6. Proboszcz Bazyliki Mariackiej wraz z Władzami naszego Miasta serdecznie zapraszają na wieczory organowe we wszystkie niedziele lipca o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 7. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17ej. Wyjątkowo odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w poniedziałek za tydzień 8 lipca. W sobotę nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca o godz. 17:30.
 8. Hildegardowy Instytut Zdrowia Concordia przy bazylice Mariackiej w Chełmie zaprasza do biblioteki przy Domu Pielgrzyma na wykład poświęcony zastosowaniu nauki św. Hildegardy przez osoby chore na cukrzycę. Wykład prowadzi Zbigniew Łazowski – dietetyk, specjalista medycyny hildegardowej w piątek 5 lipca o godz. 16:00. Wstęp wolny.
 9. Na czas wakacji zawieszamy cotygodniowe spotkania formacyjne następujących grup duszpasterskich: KSM-u oraz Ministrantów i Lektorów.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające przy naszej parafii serdecznie zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach i do Królowej Polski na Jasnej Górze. Termin pielgrzymki to 13-14 lipca, bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.
 11. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w 40. jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce z Chełma na Jasną Górę. Jest to wspaniały czas przeżycia rekolekcji w drodze, doświadczenia radości Kościoła świętego, piękna modlitwy, pokuty za grzechy i nabrania sił duchowych do codziennego życia. Pielgrzymka trwa od 1 do 14 sierpnia, koszt udziału 75zł, są zniżki rodzinne. Można się zapisywać w kancelarii lub po każdej Mszy świętej w zakrystii od dzisiaj do 25 lipca. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Irmina Bartoszuk – panna z parafii tutejszej i Michał Pastryk – kawaler z parafii Najświętszego serca Jezusowego we Włodawie – zapowiedź pierwsza, Erwin Albert Tapałaj – kawaler i Katarzyna Piętka – panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym Ks. Prof. Czesławowi Krakowiakowi – życząc wszelkich łask od Boga. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza Oblata M.N. o. Cypriana Czopa, pracującego na Ukrainie, będzie głosił kazania i zbierał ofiary na wsparcie misji.
 14. Przy wyjściu ze świątyni KSM-owicze rozdają młodzieży zaproszenia na Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w Garbowie w sierpniu od 22 do 25 sierpnia. Jest to kolejna wartościowa religijnie propozycja dla młodych na wakacje.