logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2019 r.

  1. Drodzy Parafianie przed nami wielki czas łaski. Trwamy w przeżywaniu oktawy Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Jutro stacja w naszej parafii połączona z przyjęciem figury św. Michała Archanioła z Gargano. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do jak najliczniejszego i pobożnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zapraszamy dzieci klas IV wraz z rodzicami, którzy w tym dniu będą przeżywać rocznicę I-ej Komunii Św. oraz dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą Komunię świętą do zaangażowania się w piękny przebieg procesji ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Rozpoczniemy powitaniem figury przed wejściem do kościoła o godz. 17:30. Uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym obok kościoła o godz. 18:00, a następnie procesja do czterech ołtarzy na naszym osiedlu. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy: pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Reytana i Emilii Plater przygotowują rodzice dzieci z naszej scholki; drugi ołtarz na ulicy Romualda Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic; trzeci ołtarz w okolicy skrzyżowania ulic Lotniczej i Emilii Plater – Legion Maryi i czwarty ołtarz polowy przy kościele – Rada Parafialna. Po zakończeniu procesji zapraszamy do trwania na prywatnej modlitwie przy św. Michale Archaniele do godz. 21ej. O tej godzinie będzie wspólny apel ze św. Michałem. Natomiast we wtorek program modlitw przy cudownej figurze przedstawia się następująco: 7:00 – godzinki ku czci św. Michała Archanioła; 7:30 Msza św., o godz. 10:30 Koronka do św. Michała i dziewięciu chórów anielskich; o godz. 11:00 Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwem indywidualnym przy Figurze; o godz. 15ej Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Archanioła. Następnie przejedziemy z Figurą Archanioła do kaplicy w Strupinie Dużym i o g. 15:45 zostanie odprawiona Msza św., po czym wracamy do kościoła parafialnego i o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18:00 Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Akt Zawierzenia Parafii św. Michałowi.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom z ulic Lotniczej i Sikorskiego za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 210 zł. Msza św. w Waszej intencji w najbliższy piątek o godz. 18ej. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu świątyni Parafian ze Strupina Małego.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  4. Dla młodzieży polecamy bardzo wartościowe wakacyjne spotkanie w duchu religijnym Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina, które odbędą się od 24 do 29 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianuszków z ziół i kwiatów podczas Eucharystii o godz. 7:30 i 18:00.
  6. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z uroczystością nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym i uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00.
  7. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Piotra i Pawła, w naszym dekanacie odpusty w Świerżach i w Turowcu. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając bazylikę Mariacką w Chełmie.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Erwin Albert Tapałaj – kawaler i Katarzyna Piętka – panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.