logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XII Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 CZERWCA 2021 r.

  1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik wydał Dekret odwołujący dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy niedzielnej: Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11-12 czerwca 2021 r., na podstawie kan. 93 KPK, z dniem 20 czerwca odwołuję w Archidiecezji Lubelskiej dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 13 marca 2020 r. w związku z pandemią Covid-19. Serdecznie proszę wszystkich wiernych o powrót do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła, chyba że są usprawiedliwieni z ważnego powodu, np. choroby. Wzywając opieki Najświętszej Maryi Panny i wstawiennictwa Patronów Archidiecezji: św. Stanisława Biskupa i św. Jana Kantego, udzielam wszystkim wiernym pasterskiego błogosławieństwa.
  2. Dzisiaj po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie na plebanii.
  3. Bóg zapłać Parafianom z ulicy Paderewskiego za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 400 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Berezeckiego, Grottgera, Braci Gierymskich i Podborcza.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej wyłożonej na ławce w przedsionku świątyni. W Gościu Niedzielnym jest specjalna wkładka z tekstem Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami, które papież Franciszek zatwierdził. Przy wyjściu ze świątyni ministranci będą rozdawać wszystkim chętnym bardzo wartościowy miesięcznik formacyjny „Tota Tua”. Jest to owoc rekolekcji ludzi, którzy oddali się w opiekę Maryi. Bardzo pomocne teksty do duchowego rozwoju. Serdecznie polecamy, można brać za dobrowolną ofiarę.
  5. W najbliższy czwartek będziemy świętować uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Od piątku do niedzieli młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przeżywała rekolekcje w Wymarzonym Domu Młodych w Częstoborowicach. Prosimy o modlitwę za młodzież i za prowadzących to wydarzenie, aby Duch Święty działał z mocą.
  7. W najbliższą sobotę w Bazylice Mariackiej w Chełmie jest organizowany Dzień Skupienia dla Rodziny Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich Członków Kółek Różańcowych. Początek o godz. 10:30, zakończenie o godz. 15-ej. Również w sobotę i również na „Górce” kolejne spotkanie dla ludzi młodych z serii „Kulturalnie o wierze”. Tym razem będziemy rozmawiać z p. Andrzejem Mierzejewskim z kabaretu SMAIL. Szczegóły tych wydarzeń znajdziemy na plakatach zawieszonych w gablocie ogłoszeniowej.
  8. Jest organizowana pielgrzymka rowerowa z Chełma na Jasną Górę w dniach 2 -10 lipca. Zapisy prowadzone są przez formularz internetowy dostępny na profilu facebookowym Chełmskiej Grupy Rowerowej. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  9. W tym tygodniu kończymy rok szkolny. Dziękujemy Bogu za wszystkich pracowników edukacji i modlimy się za nich, aby błogosławił i umacniał w trudnym i pięknym powołaniu do wychowywania i uczenia młodego pokolenia.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Monika Białas, panna z parafii tutejszej i Damian Witek, kawaler z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu – zapowiedź pierwsza. Monika Mazur, panna z parafii naszej i Grzegorz Rafał Szczypka, kawaler z parafii Chrystusa Króla w Chybiu – zapowiedź druga. Każdy, kto by znał przeszkody do ślubu zachodzące między wymienionymi, jest obowiązany nas o tym powiadomić.