logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XI Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2017 r.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bloków nr 21, 23 i 25 przy ulicy Wojsławickiej za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę w wysokości 133zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic Bazylany, Łanowa i Potockich. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Najświętszego Serca Jezusowego w najbliższy piątek.
 2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym jest płyta z nowymi nagraniami znanego dziecięcego zespołu „Arka Noego”.
 3. Trwamy w przeżywaniu oktawy Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Jutro stacja w naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do jak najliczniejszego i pobożnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zapraszamy dzieci klas IV wraz z rodzicami, którzy w tym dniu będą przeżywać rocznicę I-ej Komunii Św. oraz dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą Komunię świętą do zaangażowania się w piękny przebieg procesji ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym obok kościoła o godz. 18:00, a następnie procesja do czterech ołtarzy na naszym osiedlu. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy:
 • Na skrzyżowaniu ulic Reytana i E. Plater – rodzice dzieci I-o Komunijnych
 • Na ul. Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic
 • W okolicy skrzyżowania ul. Lotniczej i E. Plater – Legion Maryi
 • Przy ołtarzu polowym – Rada Parafialna
 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu proszone są o odbieranie w zakrystii po Mszy świętej programu wyjazdu i dopełnienie wszelkich formalności.
 2. Organizujemy kolejną zbiórkę makulatury, z której sprzedaży dochód przeznaczamy na pomoc młodzieży i dzieciom z naszej parafii. Przed wakacjami będziemy robić porządki, zatem prosimy, aby spakowaną makulaturę przynosić do kontenera, ustawionego przy kościele od najbliższego wtorku (20 czerwca) do poniedziałku (26 czerwca).
 3. W środę 21 czerwca o godz. 18:00 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzinami na Mszę świętą w Waszej intencji przez wstawiennictwo patrona św. Alojzego Gonzagi. Po Eucharystii na placu przykościelnym grill z podsumowaniem roku służby oraz gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianuszków z ziół i kwiatów.
 5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym i uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00.
 6. Zapowiedzi przedślubne: NATALIA KATARZYNA NAFALSKA, panna z parafii tutejszej i PAWEŁ ADAM PIECZONKA, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Pilźnie; zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
 7. Na czas wakacji zawieszamy cotygodniowe spotkania formacyjne następujących grup duszpasterskich: Krąg Biblijny, KSM, Ministranci i Lektorzy i Schola.

Poprzedni

Następny