logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

XI Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 CZERWCA 2020 r.

  1. Pragniemy złożyć podziękowania tym wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała zarówno w kaplicy jak i w kościele parafialnym. Niech Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem Waszych rodzin.
  2. Bóg zapłać Parafianom z ulic Bazylany, Łanowa i Potockich za sprzątanie świątyni w dniu wczorajszym i złożoną ofiarę 250 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Cisowa, Graniczna, Litewska, Parkowa, Wiejska, Wyszyńskiego i Żeromskiego.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Egzorcysty” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z książeczką pełną żartów i zagadek na wakacje.
  4. Trwamy w przeżywaniu oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwa do Serca Jezusowego połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. W czwartek o godz. 17:00 zakończenie oktawy i procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianuszków z kwiatów i ziół, jakie Bóg nam daje w swej dobroci i mądrości. Bardzo prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy tak jak na Boże Ciało. Przypominamy: I ołtarz – Legion Maryi i Kółka Różańcowe, II – KSM i LSO, III – Rada Parafialna i KPRM, IV – Krąg Biblijny i Grupa czytająca Słowo Boże.
  5. W piątek serdecznie zapraszamy na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczniemy nabożeństwem o godz. 17:30, a następnie Msza święta zbiorowa składana przez Serce Jezusa. Zachęcamy do zawierzania się całymi rodzinami pod opiekę Serca Jezusowego można przynosić intencje na Mszę zbiorową.
  6. W sobotę z kolei wspominać będziemy Niepokalane Serce N.M.P., zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 7:00.
  7. Rozpoczynają się prace synodalne w naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na pierwsze spotkanie w najbliższą niedzielę po wieczornej Eucharystii w sali na plebanii.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Procnal – kawaler z parafii tutejszej i Dominika Gardias – panna z par. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach – zapowiedź druga, Aleksandra Iwaniec – panna z parafii tutejszej i Dawid Kot – kawaler z parafii Świętego Ducha w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.