logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

X Ndz zw

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X NIEDZIELA ZWYKŁA
10 CZERWCA 2018R.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę na lubelskie seminarium i życzymy alumnowi Maciejowi Bożych łask w drodze do kapłaństwa.
2. Zachęcamy do nabywania i lektury wartościowej prasy katolickiej. W przedsionku kościoła na stoliku są wyłożone nowe numery: „Egzorcysty”, „Rycerza Niepokalanej”, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
3. Bóg zapłać 2 Paniom, które sprzątały kościół i mieszkańcom ulic: Jana Brzechwy, Generała Jarosława Dąbrowskiego i Generała Józefa Wybickiego za złożoną ofiarę 260 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulicy Ignacego Paderewskiego. Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego w Waszej intencji zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18:00. Zapraszamy.
4. Serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dziękuję, że żyję”. Rozpocznie się on Mszą św. w Parafii św. Rodziny (na „Słoneczku”)o godz. 12:00, a następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta z hasłami propagującymi życie i wartość rodziny chrześcijańskiej do sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. O godz. 14.00 w parku przed bazyliką rozpocznie się festyn rodzinny z koncertem znanego zespołu Arka Noego. Przewidziano szereg atrakcji oraz możliwości zabawy i integracji dla każdej rodziny.
5. Zapraszamy do zawierzania się całymi rodzinami opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa codziennie o godz. 17:30 w naszym kościele.
6. W najbliższą środę 13 czerwca o godz. 18:00 Msza Św. z nabożeństwem Fatimskim. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na wspólną modlitwę i procesję fatimską. W tym też dniu Ojcowie Franciszkanie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Mizińskiego odprawiona będzie o godz. 18:00.
7. Na stoliku w przedsionku kościoła jest wyłożona Księga intencji Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Po zakończonej Mszy św. chętni mogą wpisać intencje, w których pielgrzymi będą się modlić na pątniczym szlaku.
8. Zapowiedzi przedślubne: AGNIESZKA KĘPIŃSKA z parafii tutejszej i DANIEL NOWICKI z parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie – zapowiedź pierwsza; AGNIESZKA ZOSIUK z d. SADURSKA z parafii tutejszej i PAWEŁ KRZYSZTOF OBOŁOŃCZYK z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź pierwsza; MATEUSZ DOBROWOLSKI z parafii tutejszej i KATARZYNA KINGA GIL z parafii Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
9. W Pliszczynie koło Lublina organizowane są XXV Sercańskie Dni Młodych. Jest to bardzo wartościowa i niedroga propozycja dla ludzi młodych (od gimnazjum wzwyż) na początek wakacji od 25 do 30 czerwca. Modlitwa, śpiew, radość, spotkania z wartościowymi ludźmi, którzy ubogacają wiarę młodych. Serdecznie zachęcamy do udziału – szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
10. W najbliższą niedzielę organizujemy przy naszym kościele FESTYN RODZINNY, który rozpocznie obchody 25-lecia powstania naszej parafii. Pragniemy w ten sposób jednoczyć naszych Parafian i Gości zwłaszcza, że przybywają nam rodziny z nowo wybudowanych bloków. Zapraszamy od godz. 14:00 do godz. 17:00 na teren wokół kościoła, aby wspólnie radować się przy śpiewie chrześcijańskich pieśni, rodzinnych grach i zabawach integracyjnych. Będą występy naszej scholki oraz gości, będą zjeżdżalnie dla dzieci i wiele atrakcji dla całych rodzin od najstarszego do najmłodszego.

Poprzedni

Następny