logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

X Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 CZERWCA 2021R.

 1. Pragniemy złożyć podziękowania tym wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała zarówno w kaplicy jak i w kościele parafialnym. Wszystkim, tym którzy dekorowali ołtarze, porządkowali teren wokół świątyń, policjantom i straży miejskiej, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym znaki naszej wiary. Niech Bóg Wam wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.
 2. Bóg zapłać Parafianom z ulic Baczyńskiego i Sucharskiego za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 310 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Dąbrowskiego, Wybickiego i Brzechwy.
 3. Zachęcamy, aby przy wyjściu ze świątyni wesprzeć ofiarą do puszki świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum Narodu Polskiego za nieustanną troskę Boga nad nami.
 4. Duszpasterstwo nauczycieli serdecznie zaprasza wszystkich chętnych nauczycieli i osoby związane z edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży w najbliższą środę 9 czerwca na godz. 17:30 na nabożeństwo, Eucharystię i spotkanie formacyjne.
 5. Do najbliższego czwartku trwamy w oktawie uroczystości „Bożego Ciała”. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17:30, po których idziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków Panu Jezusowi, a chłopców, którzy ostatnio przyjęli pierwszą Komunię zapraszamy do ministrantury. Spotkania dla was są w soboty o godz. 14:00.
 6. W czwartek o godz. 17:00 zakończenie oktawy i procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianuszków z kwiatów i ziół. Bardzo prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy wokół naszej świątyni. Prosimy o to: Krąg Biblijny – I ołtarz, młodzież z KSM-u – II ołtarz, Rada Parafialna – III ołtarz i lektorów – IV ołtarz.
 7. W piątek serdecznie zapraszamy na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczniemy nabożeństwem o godz. 17:30, a następnie Msza święta zbiorowa składana przez Serce Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje katolików wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę z kolei wspominać będziemy Niepokalane Serce N.M.P., zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 17:00 połączone z „czerwcówką”.
 9. Również w sobotę 12 czerwca w Żmudzi odbędzie się 7. zlot motocyklowy. Ks. Proboszcz Dariusz Stefanek serdecznie zaprasza. Natomiast na placu przy kościele Świętej Rodziny organizowana będzie III Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II. Ks. Karol Mazur zaprasza do uczestnictwa w wyścigach: przedszkolaków, dzieci i młodzież. Szczegóły tych wydarzeń na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.
 10. Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach zaprasza w najbliższą niedzielę na otwarcie wystawy poświęconej bł. ks. Stanisławowi Mysakowskiemu – męczennikowi II wojny światowej pochodzącemu z Wojsławic. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Najbliższa niedziela to wspomnienie św. Antoniego – suma odpustowa u Ojców Franciszkanów w tzw.”Kościółku” o godz. 12:00. Jest to również „Dzień fatimski” – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 17:00, będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Emil Poznański, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Katarzyna Cymborska, panna z parafii Wszystkich Świętych w Depułtyczach – zapowiedź pierwsza. Szymon Mateusz Kawalec i Paulina Koper – oboje z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Każdy, kto by znał przeszkody do ślubu zachodzące między wymienionymi, jest obowiązany nas o tym powiadomić.