logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Wniebowstąpienie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16 MAJA 2021 ROKU

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość pełnego uczestnictwa w Eucharystii po raz pierwszy przez 55-oro dzieci. Ogarnijmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus był zawsze obecny w ich sercach i umacniał ich wiarę. Przed nami tzw.: „Biały Tydzień”, w którym pragniemy utrwalić w sercach dzieci pierwszokomunijnych miłość do Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa według następującego porządku: I grupa dzieci: w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30 w kaplicy w Strupinie, II grupa: zapraszamy w środę i w czwartek na godz. 17:30 do kościoła i III grupa w piątek i sobotę też na godz. 17:30 w kościele parafialnym.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie świątyni wewnątrz oraz terenu wokół jak również za piękną dekorację florystyczną i za ofiary pieniężne złożone na potrzeby parafii. Na najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu świątyni Parafian z ulicy Reytana.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku kościoła są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W Niedzieli głównym tematem jest przeżywanie pierwszej Komunii świętej w rodzinach, a w Gościu przeczytamy między innymi o miłości do ludzi starszych.
  4. Zapowiedzi przedślubne: Michał Jezierski, kawaler z parafii tutejszej i Maria Serwin, panna z parafii Przenajświętszej Trójcy w Chełmie – zapowiedź druga. Sebastian Góźdź kawaler naszej parafii i Magdalena Jaromi panna par. NMP Królowej Polski w Dąbrówkach zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.
  5. Następna Niedziela to uroczystość zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone świątki, u naszych sąsiadów odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą o godz. 12:00, a po niej na spotkanie formacyjne.
  6. Poświęcenie pól w Strupinie Małym odbędzie się 22 maja w najbliższą sobotę o godz. 15:00 zaczynamy od krzyża od strony Strachosławia i kończymy Mszą świętą w świetlicy. Natomiast dla mieszkańców Strupina Dużego i Łanowego poświęcenie pól odbędzie się 23 maja w niedzielę o godz. 15:00 zbieramy się przy krzyżu od strony Strachosławia i przejdziemy do kaplicy w Strupinie Dużym, gdzie będzie sprawowana Eucharystia w intencji błogosławieństwa Bożego dla rolników.