logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

VI Ndz Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 V 2019

  1. W dniu wczorajszym w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 73 osoby. Bierzmowanym i ich rodzinom gratulujemy i życzymy obfitych darów Ducha Świętego w codziennym życiu. Jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom i młodzieży, którzy zaangażowali się przy generalnych porządkach w świątyni i wokół niej. Wykonaliście kawał dobrej roboty. Niech Bóg Wam wynagrodzi. Na najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu świątyni Parafian z bloku nr 3 przy ul. Skorupki.
  2. Dzisiaj po Eucharystii będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów. Jest to zbiórka prowadzona przez lubelską Caritas.
  3. Polecamy najnowsze czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Egzorcysta” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga intencji Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej. Po zakończonej Mszy św. każdy chętny będzie mógł wpisać intencje, w których pielgrzymi będą się modlili na pątniczym szlaku. Zachęcamy też do uczestnictwa w takiej formie pielgrzymowania. Szczegóły na stronie www.rowerowychelm.pl
  5. Od soboty rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony w szczególności Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zapraszamy na nabożeństwa „czerwcowe” codziennie o godz. 17:30. W tym też dniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Niepokalanego serca Maryi na nabożeństwo o godz. 7:00.
  6. Wspólnota Galilea w ramach Szkoły Ewangelizacji zaprasza wszystkich mężczyzn na weekendowe rekolekcje – „Kurs Jakub”. Rekolekcje odbędą się w Chełmie w dniach 14-16 czerwca br. Są to rekolekcje dla mężczyzn pragnących odnaleźć i rozwijać swoją tożsamość w rodzinie, Kościele i środowisku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki będą przeznaczone na świątynię opatrzności Bożej w Warszawie.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Anna Justyna Palec, panna i Grzegorz Hyjek, kawaler, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.

 

 

 

 

Poprzedni

Następny