logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

VI Ndz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Luty 2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszki przy wyjściu ze świątyni, które przeznaczamy na Fundusz Wschodni.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulic: Baczyńskiego i Sucharskiego za troskę o porządek w naszej świątyni, zakupione kwiaty i złożoną ofiarę 140 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z ulic: Brzechwy, Dąbrowskiego i Wybickiego.
 3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Oprócz tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” jest dla dzieci miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z niespodzianką na wielki post.
 4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00. W bazylice mariackiej na „Górce” uroczystości odpustowe. Ksiądz Dziekan zaprasza na sumę pod przewodnictwem bp-a Aleksandra Jazłowieckiego z diecezji kijewsko-żytomierskiej o godz. 18:00, a po niej różaniec fatimski i Apel Jasnogórski.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Komunii wraz z rodzicami na Eucharystię o godz. 11:00, po której odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne. Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą książeczki do nabożeństwa.
 6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Lubelskie Seminarium Duchowne.
 7. Zapisujemy chętnych na wyjazd na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, która będzie miała miejsce 7 czerwca br. o godz. 12:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Można się zapisać w zakrystii po mszy świętej bądź w kancelarii.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Konrad Mazur, kawaler z parafii tutejszej i Kinga Piwowarek, panna z parafii św. Brata Alberta w Łukowie – zapowiedź pierwsza. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach do ślubu zachodzących między wymienionymi, jest zobowiązany w sumieniu nas o tym powiadomić.
 9. W przyszłą niedzielę przed świątynią będzie prowadzona kwesta na rzecz zakupienia protezy dłoni dla Weroniki Surdackiej. Z prośbą zwróciła się mama Weroniki, która sama wychowuje trójkę dzieci. NFZ nie refunduje takich protez więc zechciejmy wspomóc tę plastycznie uzdolnioną dziewczynę.
 10. Zachęcamy do zapoznania się z Apelem Komendanta Policji w Chełmie, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej. Policja ostrzega przed nowymi formami oszustw, których coraz więcej w naszym regionie.
 11. Za półtora tygodnia rozpoczniemy wielki post. Proponujemy ciekawą pomoc w pracy nad sobą, mianowicie zdrapkę wielkopostną. Każdego dnia odkrywamy jedno zadanie na wielki post, aby pracować nad swoim nawróceniem. Młodzież z naszego KSM-u będzie w najbliższą niedzielę rozprowadzała te zdrapki w cenie 3 zł za sztukę.