logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V Ndz WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Rekolekcjoniście Marcinowi Falkowskiemu, za wygłoszone rekolekcje, dzięki którym nasza wiara się umocniła. Życzymy Bożych łask w wypełnianiu powołania kapłańskiego.
2. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Tuzinek i Wojsławicka 17 i 19 za sprzątanie kościoła. Na przyszłą sobotę prosimy o podobną troskę mieszkańców ulicy Wojsławickiej 15. Za wszystkich naszych dobrodziejów, ofiarodawców i ich rodziny modlimy się w piątkowej wieczornej Mszy świętej.
3. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Egzorcysta.
4. Jutro w Kościele katolickim uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.– głównego patrona Kościoła świętego. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:30 lub 18:00. Po wieczornej mszy będziemy się modlić Akatystem ku czci św. Józefa.
5. Przed nami ostatni tydzień wielkiego postu. Czy chociaż raz pobożnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi krzyżowej lub Gorzkich żali? Zapraszamy w piątki o godz.17.00 i w niedziele o godz. 17.30. Przychodźmy całymi rodzinami.
6. Dołóżmy starań, aby obłożnie chorzy nie zostali bez pomocy duchowej na święta. Prosimy zgłaszać adresy takich osób w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii. Będziemy odwiedzać te osoby z posługą sakramentalną w poniedziałek 26 marca.
7. Do środy w wielkim tygodniu prowadzimy zbiórkę darów żywnościowych dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dary można składać do skrzynki w przedsionku kościoła.
8. Do jutra można przynosić spakowaną makulaturę do specjalnych worków ustawionych przy kościele.
9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej która rozpocznie WIELKI TYDZIEŃ najważniejszych świąt wiary katolickiej. Podczas każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo palm. Warsztat Terapii Zajęciowej w tym dniu przeprowadzi kiermasz świąteczny w Strupinie Dużym i w kościele parafialnym po Mszy o godz. 11:00. Niedziela ta jest również Światowym Dniem Młodzieży. Z tej okazji zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i grupy duszpasterskie do udziału w chełmskich obchodach tego wydarzenia. Uroczystość rozpocznie się koncertem pt.: „Młodzi młodym” o godz. 14:15 w kościele Rozesłania Apostołów. Następnie przejdziemy w procesji z palmami do Bazyliki Mariackiej, gdzie odbędzie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp-a Józefa Wróbla. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeniowej.
10. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Nafalski, kawaler i Anna Urzędowska, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga, Henryk Socha, wdowiec z parafii Nawiedzenia N.M.P. w Kumowie i Karolina Anna Różycka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.