logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V Ndz WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Andrzejowi za wygłoszone rekolekcje. Życzymy obfitości Bożych łask w posłudze kapłańskiej.
  2. Dziękujemy Parafianom z ulic: Tuzinek i Wojsławicka 17 i 19 za sprzątanie kościoła.  Na przyszłą sobotę prosimy o podobną troskę Parafian z ulicy Wojsławickiej 15.
  3. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. Dołóżmy starań, aby obłożnie chorzy nie zostali bez pomocy duchowej na święta. Prosimy zgłaszać adresy takich osób w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii. Będziemy odwiedzać te osoby z posługą sakramentalną we wtorek 30 marca przed południem.
  5. Do środy w wielkim tygodniu prowadzimy zbiórkę darów żywnościowych dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dary można składać do skrzynki w przedsionku kościoła. Zachęcamy również do wspierania działań lubelskiej Caritas. W zakrystii są do nabycia baranki z białej czekolady za dobrowolną ofiarę na rzecz potrzebujących.
  6. W najbliższy czwartek 25 marca będziemy świętować uroczystość Zwiastowania N.M.P. Zapraszamy na Msze święte do naszego kościoła w godzinach 7:00 i 18:00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia; zachęcamy wiernych do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Są specjalne bezpłatne broszury do zabrania  w celu zgłębienia tematu ochrony poczętego życia. Są wyłożone na stolikach przy wyjściu ze świątyni. Na każdej Eucharystii będzie można podjąć dzieło pomocy modlitewnej względem dziecka zagrożonego utratą życia.
  7. W najbliższy piątek oprócz standardowych godzin o 16 i 17ej mamy jeszcze do wyboru dwie propozycje szczególnego przeżycia Drogi krzyżowej: Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Chełm – Skierbieszów licząca 44 kilometry, początek o godz. 18-ej w kościele Trójcy Przenajświętszej na „Gwarku”; natomiast druga propozycja to udział w nabożeństwie w naszej parafii o godz. 19:15. To nabożeństwo będzie oparte na wspomnieniach więźniów dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Ponieważ całe nabożeństwo będzie organizowane w przestrzeni otwartej na terenie placu kościelnego i będzie trwało około 2 godzin prosimy ciepło się ubrać i wziąć ze sobą świece. Całość organizuje młodzież katolicka z chełmskich parafii. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież.
  8. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej która rozpocznie WIELKI TYDZIEŃ najważniejszych świąt  wiary katolickiej. Podczas każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo palm. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na zakup kwiatów do grobu Pańskiego. Decyzją Ojca św. Franciszka Światowy Dzień Młodzieży, który do tej pory był świętowany w tym dniu, od tego roku zostaje przeniesiony na Niedzielę Chrystusa Króla.