logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V Ndz WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Rafałowi Furtakowi za wygłoszone rekolekcje. Życzymy obfitości Bożych łask w posłudze kapłańskiej.
  2. Dziękujemy parafianom ulic: Baczyńskiego i Sucharskiego za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 250zł. Na przyszłą sobotę prosimy o podobną troskę parafian z ulic: Brzechwy, Dąbrowskiego i Wybickiego. Za wszystkich naszych dobrodziejów, ofiarodawców i ich rodziny modlimy się w piątkowej wieczornej Mszy świętej.
  3. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, „Egzorcysta”, Niedziela, Gość Niedzielny, w którym ciekawy film na płycie DVD o św. Ignacym Loyoli.
  4. Młodzież z KSM-u prowadzi kiermasz palm przed kościołem. Zachęcamy do nabywania, aby w ten sposób wspomóc wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. W przyszłą Niedzielę po mszy o godz. 11:00 będzie kiermasz świątecznych dekoracji wykonanych przez Warsztat Terapii Zajęciowe. Zakupując je będzie można wesprzeć osoby niepełnosprawne.
  5. Dołóżmy starań, aby obłożnie chorzy nie zostali bez pomocy duchowej na święta. Prosimy zgłaszać adresy takich osób w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii. Będziemy odwiedzać te osoby z posługą sakramentalną w poniedziałek 15 kwietnia.
  6. Do środy w wielkim tygodniu prowadzimy zbiórkę darów żywnościowych dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dary można składać do skrzynki w przedsionku kościoła.
  7. Od jutra przez najbliższy tydzień zachęcamy do przynoszenia spakowanej makulatury do specjalnych worków ustawionych przy kościele.
  8. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej która rozpocznie WIELKI TYDZIEŃ najważniejszych świąt wiary katolickiej. Podczas każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo palm. Niedziela ta jest również Światowym Dniem Młodzieży. Z tej okazji zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i grupy duszpasterskie do udziału w chełmskich obchodach tego wydarzenia. Uroczystość rozpocznie się koncertem chwały o godz. 15:00 w kościele Chrystusa Odkupiciela. Następnie przejdziemy w procesji z palmami do kościoła Świętej Rodziny, gdzie odbędą się: prezentacja ŚDM w Panamie oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp-a Józefa Wróbla. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeniowej. Również w tym dniu o godz. 18:00 CHDK zaprasza na biletowany koncert Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej pt.: „Golgota Jasnogórska” oraz występ chełmskiego Chóru Gospel.
  9. Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek i Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk zapraszają na Jarmark Wielkanocny na Placu Łuczkowskiego, który będzie trwał od 14 do 18 kwietnia. Będzie to doskonała okazja do zrobienia ostatnich zakupów przedświątecznych. Na straganach znajdą się tradycyjne dekoracje świąteczne, wyroby lokalnych artystów czy potrawy wielkanocne.
  10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach autokarowych z naszej parafii. 4 i 5 maja organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu. Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 180 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za nocleg i przewodników. Natomiast pod koniec wakacji to jest od 24 sierpnia do 2 września planujemy 10 dniową pielgrzymkę śladami św. Stanisława Kostki przez Czechy, Austrię, Niemcy, Włochy i Węgry. Koszt 1250zł i 410€. Szczegółowy program tej pielgrzymki można pobrać w zakrystii.

Poprzedni

Następny