logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V Ndz wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 r.

1. Po Mszy świętej młodzież zaprasza do niedzielnej kawiarenki na dobre ciastko, kawę, herbatę, miłe rozmowy i cenną lekturę.
2. Dziękujemy mieszkańcom ulic: prezydenta Ignacego Mościckiego i Generała Józefa Sowińskiego za troskę o porządek w naszej świątyni i za złożoną ofiarę 110 zł. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny, polecać będziemy w piątkowej Mszy do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół mieszkańców ul. doktora Mariana Langiewicza.
3. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Niedziela i Gość Niedzielny.
4. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawianych codziennie o godz. 17.30.
5. W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i święto narodowe 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy Św. w naszej świątyni i w kaplicy jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. W imieniu Prezydent Miasta Chełm Pani Agaty Fisz chciałbym zaprosić na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, które tradycyjnie rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Narodzenia NMP o godz. 9.00. Po Mszy Św. złożenie wieńców przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego i przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej. O godz. 10.30 ciąg dalszy uroczystości przy Pomniku Niepodległości na Placu Łuczkowskiego.
6. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek w godz. 11:00 – 13:00. Nabożeństwo I soboty o godz. 7.00.
7. W przyszłą niedzielę w Strupinie Dużym uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława – bpa i męczennika. Serdecznie zapraszamy do odnowy życia duchowego poprzez uzyskanie odpustu zupełnego.
8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Eucharystii.
9. Do piątku 5 maja przy kościele ustawione są kontenery na makulaturę. Bardzo prosimy przynosić spakowaną makulaturę i w ten sposób pomóc młodzieży polecieć na spotkanie z papieżem w Panamie.
10. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 4 maja 2018r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
11. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę na godz. 11:00.
12. Zapowiedzi przedślubne:
 Łukasz Jerzy Piętka, kawaler z parafii tutejszej i Izabela Rucińska, panna z parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie – zapowiedź pierwsza.
 Kamil Kaszak, kawaler z parafii tutejszej i Ewa Katarzyna Cichocka, panna parafii tutejszej – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię naszej parafii.

Poprzedni

Następny