logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V NDZ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 MAJA 2022 ROKU

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Ogarnijmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus był zawsze obecny w ich sercach i umacniał ich wiarę. Przed nami tzw.: „Biały Tydzień”, w którym pragniemy utrwalić w sercach dzieci pierwszokomunijnych miłość do Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa według następującego porządku: dzieci ze Strupina wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku będą mieli Msze święte z majówką o godz. 16:00 w kaplicy w Strupinie, natomiast dzieci z Chełma zapraszamy wraz z rodzicami też od poniedziałku do piątku na godz. 17:30 do kościoła – nabożeństwo majowe, a po nim Eucharystia. W piątek pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. Zapisy u Pań katechetek.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie świątyni wewnątrz oraz terenu wokół jak również za piękną dekorację florystyczną i za ofiary pieniężne złożone na potrzeby parafii. Na najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu świątyni Parafian z ulicy ks. Skorupki z bloków 3, 5 i 7.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku kościoła są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też do nabycia najnowszy dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” w cenie 9 zł.
  4. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Białas, panna z parafii tutejszej i Piotr Pruchniak, kawaler z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – zapowiedź druga. Łukasz Skibiński, kawaler naszej parafii i Julia Dominika Fidler, panna par. Narodzenia NMP w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.
  5. W tym tygodniu w środę przypada 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji młodzież z KSM-u zaprasza na czuwanie modlitewne w piątek po wieczornej Mszy świętej, a w najbliższą niedzielę zapraszają na papieskie kremówki prosto z Wadowic. Każda porcja będzie specjalnie zapakowana w cenie 7 zł. Zachęcamy do wspierania naszej młodzieży, w ten sposób zbierają pieniążki na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  6. Dzisiaj o godz. 13:00 ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek na Górce przed Bazyliką a meta w kościele Św. Rodziny. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej. Serdecznie zapraszamy.
  7. W kaplicy w Strupinie Dużym mamy nowy konfesjonał „z prawdziwego zdarzenia”. Konfesjonał wykonał nasz Parafianin P. Andrzej Rypin. Solidny i piękny z drzewa dębowego. Koszt to 25 tys. złotych, ale Pan Rypin 5 tys. ofiarował jako dar na parafię. Składamy serdeczne Bóg zapłać.