logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

V Ndz Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 V 2019

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do serca przez 8-oro dzieci. Ogarnijmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny, aby to doświadczenie żywego Boga umacniało w nich wiarę, nadzieję i miłość. Przez najbliższe trzy dni od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy bohaterów dzisiejszego dnia wraz z rodzinami na wieczorne nabożeństwa majowe i Msze święte w „Białym Tygodniu”.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie świątyni i udekorowanie kwiatami. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  3. Polecamy najnowsze czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Egzorcysta” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa „majowe” codziennie o godz. 17:30.
  5. W naszym mieście trwają „XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej”. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach z wartościowymi ludźmi, zaproszonymi przez organizatorów. Bogaty program tego wydarzenia wywieszony jest w gablocie ogłoszeniowej.
  6. Obowiązkowe próby dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy poniedziałek i w środę po wieczornej Mszy św. Spowiedź dla Was i Waszych rodzin w piątek o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać o godz. 17:00 uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 73 osoby. Sakramentu udzieli J.E. Ks. Bp Mieczysław Cisło. W tym dniu nie będzie mszy o godz. 18ej a na nabożeństwo majowe zapraszamy na godz. 16:30.
  8. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Anna Justyna Palec, panna i Grzegorz Hyjek, kawaler, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza, Marek Bocheński – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Charczuk – panna z parafii Świętego Ducha w Chełmie – zapowiedź druga; Łukasz Smyk, kawaler z parafii tutejszej i Monika Szumiło, panna z parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.