logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA – 01 LISTOPADA 2020 R.

  1. Informujemy, że od dnia dzisiejszego w naszej Parafii ulega zmianie układ Mszy świętych. Msza sobotnia o godz. 18:00 będzie jako niedzielna. W niedziele i uroczystości Eucharystie będą sprawowane w godz. 7:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W kaplicy w Strupinie Dużym o godz. 9:00. Osoby, które zamawiały intencje mszalne na godz. 7:30 będą miały Mszę o godz. 7:00. Tak samo z tymi, którzy zajmowali godz. 11:00 – ci będą mieli o godz. 10:30 lub 12:00 – prosimy o kontakt z nami w celu uzgodnienia szczegółów.  W dni powszednie też się zmienia godzina rannej Eucharystii, która będzie o godz. 7:00, bez zmian pozostaje wieczorna o godz. 18:00.
  2. Jutro w Kościele Wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze święte w naszym kościele w godz.: 7:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O godz. 9:00 – w kaplicy w Strupinie Dużym. Penitencjaria Apostolska rozszerzyła odpust zupełny uzyskiwany w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad br. dlatego zachęcamy, aby ofiarować taką pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym. W tym roku z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie Mszy świętych ani procesji na cmentarzach!
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś przed kościołem do puszki na wsparcie funduszu „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
  5. Dziękujemy Parafianom z ulicy Wojsławickiej z bloku nr 15 za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i sprzątanie wokół świątyni. Zapraszamy na Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18:00. Na przyszłą sobotę zapraszamy Parafian z ulicy Wojsławickiej bloki nr 21, 23 i 25.
  6. Zachęcamy do modlitwy wypominkowej za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe wraz z kopertami do zabrania są wyłożone na ławkach. Wypełnione czytelnie kartki z zaproponowaną datą modlitwy prosimy składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W dniach od 1 do 15 listopada modlimy się w naszej świątyni o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17:00, aby modlić się o powołania kapłańskie z naszej parafii. W piątek w godz. 10:00 – 12:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od 6:30 i od 17ej. Zachęcamy, aby jednać się z Bogiem i z ludźmi. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7:30 – bezpośrednio po rannej Eucharystii.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze maryjne na przyszły rok za dobrowolna ofiarę. Są godne polecenia ponieważ zawierają wszystkie święta kościelne.

APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO

1. Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”.

2. Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i instytucjom, które od lat to robią i zwracamy się z apelem do parafii, ruchów katolickich i innych organizacji kościelnych, o podejmowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw tym, którzy takiej pomocy, tak indywidualnej, jak i instytucjonalnej, potrzebują i będą potrzebować. Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem i wspierał chroniące je inicjatywy.

3. Z wielkim bólem obserwujemy eskalację napięcia społecznego i agresji. Niepokojem napawają również wulgarny język, którym posługuje się część protestujących, niszczenie mienia społecznego, przypadki dewastacji kościołów, profanacji miejsc świętych czy uniemożliwianie sprawowania w nich liturgii. Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka. Polityków i wszystkich uczestników debaty społecznej prosimy, w tym dramatycznym czasie, o dogłębne analizowanie przyczyn zaistniałej sytuacji i szukanie dróg wyjścia w duchu prawdy i dobra wspólnego, bez instrumentalizowania spraw wiary i Kościoła.

Dziękujemy duszpasterzom i wszystkim wiernym świeckim, którzy odważnie stają w obronie swoich kościołów. Nikt nie potrafi lepiej obronić Kościoła i obiektów sakralnych niż wspólnota wierzących. Dziękujemy także służbom porządkowym. Kościół chce pozostać otwarty dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich przynależności w życiu społecznym i politycznym.

4. Przeżywamy jednocześnie bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. W imię troski o bezpieczeństwo i zdrowie niezmiennie apelujemy o solidarność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim służbom medycznym za ich pracę i heroiczne poświęcenie.

5. Prosimy również wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii. Przekazujemy tekst modlitwy przygotowanej na ten czas.

Wszystkim rodakom z serca błogosławimy
Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

28 października 2020 r.