logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 MAJA 2022 ROKU

 1. Dzisiaj przed świątynią są zbierane ofiary do puszki na rzecz Caritas, aby wspomóc materialnie Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom z ul. Hrubieszowskiej 110, za sprzątanie świątyni i za dekorację kwiatową. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc Parafian z ulic: Lotniczej i Sikorskiego.
 3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. W przedsionku kościoła są wyłożone nowe numery tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Konrad Fisz z parafii tutejszej i Kamila Jędrzejewska z parafii św. Teresy w Chełmie – zapowiedź druga. Sandra Paula Czyżma z parafii tutejszej i Mateusz Konrad Blicharz z parafii św. Krzyża w Tarnowie – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.
 5. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. Od najbliższej środy rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach ku czci Serca Jezusowego o godz. 17:30.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17:30, aby modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź rano tuż przed Mszą świętą i po południu od godz. 17-ej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach 12:00-13:00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17-ej. W niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych – zapraszamy wszystkich członków Kółek Różańcowych.
 8. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek nowych kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą o godz. 18:00, a po niej pierwsze spotkanie w naszym kościele. Przypominamy, że do bierzmowania na przyszły rok mają obowiązek zapisać się nasi parafianie, którzy obecnie uczęszczają do klasy 7-ej SP oraz starsi, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.
 9. Ks. Dariusz Stefanek – proboszcz ze Żmudzi serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę na VIII Zlot Motocyklowy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 10. Najbliższa niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone świątki”, w sąsiedniej parafii przy ul. Grunwaldzkiej odpust parafialny.
 11. W przedsionku są wyłożone bezpłatne broszury dla rodziców na temat: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Zachęcamy do wzięcia i korzystania. Są to cenne pod względem merytorycznym materiały wydane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.
 12.  Zapraszamy dziś na modlitwę uwielbieniową „Młodzież uwielbia Boga” na godz. 19-ą w naszym kościele. Przyprowadźmy jak najwięcej młodzieży.