logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 CZERWCA 2018 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic Ks. Zygfryda Berezeckiego, Artura Grottgera, Braci Gierymskich i Podborcza za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę 110 złotych. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulicy Emilii Plater. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek.
  2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Piotra i Pawła, w naszym dekanacie odpust w Świerżach i w Turowcu. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz, i Wierzę w Boga, nawiedzając bazylikę Mariacką w Chełmie.
  4. Organizujemy kolejną zbiórkę makulatury, z której sprzedaży dochód przeznaczamy na pomoc młodzieży i dzieciom z naszej parafii. Przed wakacjami będziemy robić porządki, zatem prosimy, aby spakowaną makulaturę przynosić do big packów, ustawionych przy kościele przez najbliższy tydzień.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Cymborski Łukasz z parafii tutejszej i Ewelina Maria Margraf z parafii p.w. św. Zygmunta w Łosicach – zapowiedź pierwsza; Daniel Wasyńczuk z parafii tutejszej i Katarzyna Izabela Wasyńczuk z d. Juścińska z parafii św. Piotra i Pawła w Świerżach – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
  6. Na czas wakacji zawieszamy cotygodniowe spotkania formacyjne następujących grup duszpasterskich: Krąg Biblijny, KSM, Ministranci i Lektorzy i Schola.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające przy naszej parafii serdecznie zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach i do Królowej Polski na Jasnej Górze. Termin pielgrzymki to 7-8 lipca, bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.