logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Święto Ofiarowania Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – NIEDZIELA – 2 Luty 2020 r.

  1. Z racji obchodzonego dzisiaj po raz 24. Dnia Życia Konsekrowanego pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach, które całe swoje życie poświęciły Bogu. Wypraszajmy nowe i święte powołania do bycia bratem lub siostrą zakonną. A siostrze Jadwidze, która dzisiaj z nami się modli dziękujemy za świadectwo swojego powołania i służby Bogu i Kościołowi. Jednocześnie życzymy wszelkich łask od Oblubieńca i wstawiennictwa św. Franciszka Serafickiego. Siostra po Mszy przy wyjściu ze świątyni będzie rozdawała foldery o zgromadzeniu, można się poczęstować, a chętni mogą zamienić kilka słów.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ul. Reytana za troskę o porządek w naszej świątyni, zakupione kwiaty, nowy sprzęt do sprzątania i złożoną ofiarę 120 złotych. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian z ulic: Traugutta i Bema. Dziękujemy również młodzieży z naszego KSM-u za pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznej. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  3. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Eucharystii w sali dolnego kościoła.
  4. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Zachęcamy do korzystania z daru pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedź w tym dniu rano od 7:15 i po południu od 17ej. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w godz. 11:00 – 12:00.
  5. Serdecznie zapraszamy chętnych chłopców do zostania ministrantem. Najbliższa zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 12ej, a dla kandydatów na lektorów o godz. 13ej w kościele.
  6. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Ks. Kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie bardzo prosi o przekazywanie 1% podatku, aby w ten sposób wspomóc ludzi ciężko chorych. Do końca kwietnia osoby kompetentne bezpłatnie pomagają wypełnić PIT w siedzibie Stowarzyszenia i w biurze nowej Pani Poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Stowarzyszenie w tym roku chce przygotować wszystko do rozpoczęcia budowy stacjonarnego hospicjum w Nowinach k/ Okszowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.
  7. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, w których wiele artykułów na temat życia konsekrowanego.
  8. CHDK zaprasza na spektakl „DUM SPIRO SPERO”, w którym wystąpią niepełnosprawni uczestnicy Akademii Teatralnej ze Zbyszkiem. Spektakl odbędzie się w CHDK-u 7 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł są cegiełką na cel charytatywny.
  9. Zaproszenie dla dzieci przygotowujących się do Komunii i ich rodziców. W najbliższą niedzielę o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Będzie poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa.