logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 18.04.2022r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ciemnicy i grobu pańskiego oraz za dekoracje kwiatową. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi, Młodzieży z KSM-u i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Triduum Paschalnego. Dziękujemy grupom duszpasterskim, które prowadziły czuwania przy grobie Pańskim. W imieniu Rodzin potrzebujących dziękujemy bardzo wszystkim, którzy podzielili się produktami spożywczymi potrzebnymi na święta (8 rodzin i osób samotnych otrzymało paczki). Niech Bóg będzie w Was uwielbiony.
  2. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Paderewskiego za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 400 zł. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy w przygotowaniu świątyni na uroczystości odpustowe Parafian z ulic: ks. Skorupki – z domków i Jaworskiego.
  3. W najbliższy piątek z racji, że trwamy w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Ogłaszamy, że uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej według nowych wytycznych przygotowania do bierzmowania mają obowiązek zgłosić się z rodzicami do duszpasterzy swoich Parafii i zapisać się do bierzmowania w Parafii, do której przynależą, a nie w Parafii szkoły. Zatem prosimy o zgłaszanie się kandydatów do bierzmowania do końca kwietnia. Można to uczynić po każdej mszy świętej w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  5. W tym tygodniu będą się odbywać świąteczne spotkania grup duszpasterskich, na które serdecznie zapraszamy ich członków. Program tych spotkań jest następujący: Eucharystia o godz. 18-ej, a po niej spotkanie świąteczne w sali pod kościołem. We wtorek zapraszamy KPRM, we środę Krąg Biblijny, w czwartek Duszpasterstwo Nauczycieli, w piątek KSM, a w sobotę Ministrantów i Lektorów z rodzicami – tutaj wyjątek o zapraszamy na godz. 15:00.
  6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Sumie odpustowej z uroczystą procesją o godz. 12:00 będzie przewodniczył Ks. Kan. Zbigniew Szcześniak – proboszcz z Cycowa i wicedziekan dekanatu siedliskiego. Serdecznie zapraszamy, aby zaczerpnąć łask ze zdrojów Miłosierdzia Bożego. Przygotowując się duchowo do uroczystości zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia odprawianą każdego dnia o godz. 17:40. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Miłosierdzia, która oprócz modlitwy będzie ubogacona koncertem organowym w wykonaniu Mateusza Młynarczyka, naszego lektora.
  7. W przyszłą niedzielę Caritas obchodzi święto patronalne. Z tej racji przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na „Fundusz Caritas”.