logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Męki Pańskiej „Palmowa” – 05.04.2020 r.

  1.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii w tym trudnym czasie zarówno te do puszki jak również te przesłane na konto parafialne. Nie Bóg Wam wynagrodzi wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  2. Dzisiejsza Niedziela jest XXXV Światowym Dniem Młodzieży. Z tej racji prosimy, aby doceniać młodzież w naszych rodzinach, pomodlić się z nimi i za nich. Jest dostępne orędzie papieża Franciszka na tegoroczny ŚDM. Warto je znaleźć w Internecie i przeczytać wspólnie.
  3. Bardzo prosimy chętne osoby z Rady Parafialnej o pomoc przy dekoracji naszej świątyni na święta. Najbliższa środa godz. 10:00.
  4. Drodzy Parafianie udało się sprawić, aby z naszej świątyni były transmitowane na żywo nabożeństwa. Wobec obecnej sytuacji pragniemy, abyśmy mogli się łączyć z Wami we wspólnej modlitwie za pomocą mediów. Bardzo dziękujemy Maciejowi Pomiankiewiczowi – naszemu lektorowi oraz P. Dariuszowi Pikora za pomoc w tej sprawie. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła na kanale YouTube pod adresem Parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Zaczniemy od transmisji Mszy św. w Niedzielę Palmową o godz. 11:00. Przekazujcie sobie tę wiadomość, aby jak najwięcej osób o tym się dowiedziało.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Paulina Bornus, panna z parafii tutejszej i Przemysław Szuszlak, kawaler z parafii Ducha Świętego w Chełmie – zapowiedź druga. Jeśli ktoś, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
  6. Przed nami wielki tydzień przeżywania największych tajemnic naszej wiary. Podajemy program Triduum w naszej świątyni i informujemy, że wszystkie te wydarzenia będą transmitowane na kanale naszej parafii na YouTubie.

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO 2020

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 24.00 – jest to towarzyszenie Jezusowi w Ogrójcu.

 

WIELKI PIĄTEK – jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Mszy Świętej, by zwrócić uwagę wszystkich na Krzyż Chrystusa. Przypominamy, że w tym dniu katolików obowiązuje post ścisły. Od godz. 8.00 zapraszamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w „Ciemnicy”. Na godz. 15:00 zapraszamy do udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ, która odbędzie się w kościele. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00,  a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24.00. W tym roku adoracja będzie w ciszy, każdy kto chce przyjść niech się sam przygotuje do modlitwy czy to z książeczki do nabożeństwa, czy z Pisma Świętego. Prosimy, aby pamiętać o zachowaniu bezpiecznych odległości i przestrzeganiu zasady ilości osób w świątyni. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

WIELKA SOBOTA – W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele! Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny według zaleceń Konferencji Episkopatu Polski ma się odbyć w domach rodzinnych przed rozpoczęciem śniadania w niedzielę wielkanocną. Błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba wierząca. Treść błogosławieństwa znajdziecie na stronie internetowej naszej parafii oraz wydrukowane na kartkach w przedsionku kościoła – można zabrać. Jeśli będzie potrzebna woda święcona to zapraszamy po nią do świątyni. Będzie przygotowana w specjalnych buteleczkach do zabrania od wielkiego czwartku do wigilii paschalnej, będą też do wzięcia poświęcone palmy.

Wieczorem w wielką sobotę o godz. 19:45 Nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA – Od tego dnia zmieniają się obostrzenia dotyczące ilości udziału wiernych w liturgii i wracamy do maksymalnej liczby 50 osób w kościele. Rezurekcja w kościele parafialnym o godz. 6.00 bez procesji tylko ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem wszystkich Parafian. Msza Święta w Kaplicy w Strupinie Dużym o godz. 9.30. O godz. 10:45 zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia, a po niej o godz. 11:00 na Mszę Świętą. Rezurekcja i Msza św. o godz. 11:00 będą transmitowane na żywo na kanale YouTube milosierdziechelm.

W Niedzielę wielkanocną nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu i o godz. 18.00 w kościele!