logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 11 CZERWCA 2017 r.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bloku nr 15 przy ulicy Wojsławickiej za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę w wysokości 210zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloków nr 21, 23 i 25 przy ulicy Wojsławickiej. Jak zwykle za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas zbiorowej Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek.
 2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w których są przydatne śpiewniki na Boże Ciało.
 3. Zapraszamy dzisiaj do udziału całymi rodzinami w Marszu pod hasłem: „Czas na Rodzinę”. Startujemy o godz. 13:00 z placu przykościelnego parafii Mariackiej. Następnie przejdziemy ulicami miasta: Lubelską, Wojsławicką, Powstańców Warszawy, Gen. Grota-Roweckiego, Lwowską i Lubelską. Świętowanie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego w parafii Rozesłania ś Apostołów o godz. 15.00. Przez udział w takich wydarzeniach pragniemy zwrócić uwagę, że Katolicka Rodzina jest naszym największym skarbem, należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu.
 4. Bracia Franciszkanie posługujący w Chełmie serdecznie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego, które odbędą się 13 czerwca w najbliższy wtorek. Głównej Mszy świętej koncelebrowanej o godz. 18:00 będzie przewodniczył Ks. bp Kazimierz Górny.
 5. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. „Boże Ciało”. W naszej Parafii Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W Strupinie Dużym o 9.30. Jak co roku centralna uroczystość Bożego Ciała z uroczystą procesją dla wszystkich parafii Chełma rozpocznie się w Parafii Rozesłania Apostołów o godz. 10.30. W tym dniu również w parku przy Bazylice Narodzenia NMP w godz. od 15-ej do 18-ej odbędzie się Festyn Rodzinny. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców.
 6. Uroczystość Bożego Ciała będzie przedłużona podczas Wieczoru Chwały organizowanego przez Chełmski Dom Kultury we współpracy z chełmskimi parafiami. Bardzo serdecznie zapraszamy na to wydarzenie o godz. 18:00 na skarpie przy CHDK-u. Hasło tegorocznego Wieczoru Chwały to TRWAJCIE WE MNIE! Koncerty Haeven Up, Beaty Bednarz i Darka Malejonka będą przeplatane modlitwą, świadectwami i gestami umacniającymi wiarę.
 7. Zwyczajem lat ubiegłych będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Tradycyjnie w poniedziałek w czasie oktawy Bożego Ciała wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy:
 • Na skrzyżowaniu Reytana i E. Plater – rodzice dzieci I Komunijnych
 • Na ul. Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic
 • W okolicy skrzyżowania ul. Lotniczej i E. Plater – Legion Maryi
 • Przy ołtarzu polowym – Rada Parafialna
 1. W poniedziałek w czasie Oktawy Bożego Ciała, dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. Zapraszamy dzieci w piątek na spotkanie o godz. 16.30. Po spotkaniu od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci i ich rodzin.
 2. W Pliszczynie koło Lublina organizowane są już XXIV Sercańskie Dni Młodych. Jest to bardzo wartościowa i niedroga propozycja dla ludzi młodych (od gimnazjum wzwyż) na początek wakacji od 26 czerwca do 1 lipca. Modlitwa, śpiew, radość, spotkania z wartościowymi ludźmi, którzy ubogacają wiarę młodych. Serdecznie zachęcamy do udziału – szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 3. Ogłoszenie dla dzieci wyjeżdżających na kolonie wakacyjne z naszej parafii. Spotkanie informacyjne dla wszystkich uczestników i ich rodziców w najbliższą środę 14 czerwca o godz. 19:00 w salce dolnego kościoła. Obecność wszystkich obowiązkowa.