logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7 CZERWCA 2020 r.

  1. Gratulując przyjęcia święceń diakonatu, składamy serdeczne Bóg zapłać diakonowi Maciejowi Głębockiemu za pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać też za ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na wsparcie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą do puszki świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Niech Pan Bóg wynagrodzi Parafianom z ul. Wojsławickiej 21, 23 i 25 za sprzątanie świątyni w dniu wczorajszym i złożoną ofiarę 130 zł. Kwiaty zostaną zakupione na uroczystość Bożego Ciała. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Bazylany, Łanowa i Potockich.
  3. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  4. W najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w kościele po wieczornej Eucharystii.
  5. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. „Boże Ciało”. Msze Św. o godz. 7.30, 9:30, 11:30 i 18.00. Z racji trwających obostrzeń dotyczących gromadzenia się dużych ilości ludzi zwyczajowa procesja chełmska zostaje odwołana na rzecz procesji w poszczególnych parafiach. I tak w naszej parafii będą zorganizowane w tym dniu dwie procesje: w kaplicy w Strupinie Dużym o godz. 9:30 i  w kościele parafialnym o godz. 11:30! 4 ołtarze będą ustawione wokół świątyń. Bardzo prosimy Parafian o pomoc w tym dziele dla Boga i Kościoła. W kaplicy w Strupinie pierwszy ołtarz prosimy wyznaczyć odpowiedzialnych ze Strupina Małego, drugi ołtarz ze Strupina Dużego za drogą Wojsławicką, trzeci ołtarz ze Strupina Dużego po tej stronie i czwarty ze Strupina Łanowego. Przy kościele parafialnym prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy duszpasterskie: I – Legion Maryi i Kółka Różańcowe, II – KSM i LSO, III – Rada Parafialna i KPRM, IV – Krąg Biblijny i Grupa czytająca Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy dzieci klas IV, które w tym roku przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. do udziału w uroczystości Bożego Ciała, czy to w kaplicy czy w kościele parafialnym, według uznania.
  6. W oktawie „Bożego Ciała” przez osiem dni będziemy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego organizować procesję eucharystyczną wokół świątyni, aby jeszcze mocniej podkreślić wartość naszego codziennego kroczenia przez życie za Chrystusem eucharystycznym. Serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę 13 czerwca będziemy przeżywać kolejny dzień fatimski. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:00. Zapraszamy.
  8. CHDK zaprasza na projekcję wartościowego filmu religijnego p.t.: „Najświętsze Serce”. Obraz ten odkrywa przed widzem sedno kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film wyświetlany będzie w CHDK-u 13 czerwca (sobota) o godz. 18:45 i 14 czerwca o godz. 16:00. Warto się wybrać.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Procnal – kawaler z parafii tutejszej i Dominika Gardias – panna z par. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach – zapowiedź pierwsza, Aleksandra Iwaniec – panna z parafii tutejszej i Dawid Kot – kawaler z parafii Świętego Ducha w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.