logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać młodzieży z naszego KSM-u, jak również lektorom i ministrantom za pomoc przy sprzątaniu i strojeniu naszej świątyni na święta. Dziękujemy również wszystkim dzieciom, które wykonały aniołki do szopki. Niech Bóg Wam błogosławi we wspaniałym rozwoju i wzroście. Na najbliższą sobotę do pomocy przy sprzątaniu świątyni zapraszamy Parafian z ulic: Traugutta i Bema.
  2. Jak już ogłaszaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Nie chcemy jednak zostawić Was Kochani Parafianie bez błogosławieństwa, bo wiemy jak jest to dla Was ważne. Ci, którzy mają nowe domy czy mieszkania do poświęcenia bardzo prosimy o indywidualne zgłaszanie się do nas celem umówienia terminu modlitwy. Natomiast Wszystkich Parafian zapraszamy w wyznaczonym terminie do modlitwy podczas Eucharystii o godz. 18ej. Podczas tej Mszy świętej będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla Waszych Rodzin i ochronę Waszych domostw w nowym roku. Po takiej Mszy będzie czas na wspólne kolędowanie przy stajence. Serdecznie zapraszamy Was do udziału w tej formie modlitwy – będzie to również okazja do złożenia ofiary na potrzeby funkcjonowania parafii. Planujemy wyrobić się w terminie od 2 do 14 stycznia. 2 stycznia w sobotę zaczniemy od najbliższych sąsiadów: zapraszamy Parafian z ulic: ks. Berezeckiego, Grottgera, Braci Gierymskich, Podborcza, Jaworskiego i ks. Skorupki z domów wolno stojących. Natomiast w niedzielę za tydzień 3 stycznia pomodlimy się w kaplicy w Strupinie Dużym za Parafian ze Strupina Dużego, a w kościele na godz. 18ą zapraszamy Parafian ze Strupina Małego z wioski i mieszkających przy trasie Hrubieszowskiej. Pełny program wywieszony jest w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii. Sukcesywnie w każdą niedzielę będziemy zapraszać Parafian z poszczególnych ulic.
  3. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Eucharystię połączoną z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 18:00.
  4. W najbliższy piątek będziemy obchodzić obowiązkową uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Eucharystii oraz od godz. 17ej połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca 2 stycznia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17:30, a po nim Eucharystia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym też dniu udamy się do chorych z posługą sakramentalną w godz. od 11:00 do 12:00.