logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 MAJA 2021 r.

  1. Niech Pan Bóg wynagrodzi Parafianom z ulic Bema i Traugutta za sprzątanie świątyni w dniu wczorajszym, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 90 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Sucharskiego i Baczyńskiego.
  2. Jutro w Kościele święto Nawiedzenia N.M.P. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Msze święte w naszej świątyni o 7 i 18-ej.
  3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony w szczególności kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa „czerwcowe” codziennie o godz. 17:30 w naszej świątyni, a w kaplicy w Strupinie bezpośrednio po Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. „Boże Ciało”. Msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu podczas procesji eucharystycznych okazujemy publicznie naszą przynależność do Chrystusa. Chcemy zorganizować dwie procesje: w kaplicy w Strupinie Dużym po mszy o godz. 9:00 i  w kościele parafialnym po mszy o godz. 12:00. Bardzo prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu 4-ech ołtarzy dla Pana Jezusa. W kaplicy w Strupinie pierwszy ołtarz prosimy wyznaczyć odpowiedzialnych ze Strupina Małego, drugi ołtarz ze Strupina Dużego za drogą Wojsławicką, trzeci ołtarz ze Strupina Dużego po tej stronie i czwarty ze Strupina Łanowego. Tu w kościele parafialnym prosimy serdecznie o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy: na skrzyżowaniu ulic: Reytana i Plater – Krąg Biblijny; na ulicy Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic; w okolicy skrzyżowania ulic Lotniczej i Emilii Plater – Rada Parafialna; przy ołtarzu polowym – młodzież z KSM-u i LSO.
  5. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I-ej komunii świętej do aktywnego udziału w procesjach eucharystycznych. Dziewczynki prosimy, aby sypały Panu Jezusowi kwiatki, a chłopców o niesienie znaków naszej wiary. Prosimy, aby dzieci były ubrane w stroje komunijne.
  6. Serdecznie zapraszamy dzieci klas IV, które w tym roku przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. do udziału w uroczystości Bożego Ciała, czy to w kaplicy czy w kościele parafialnym, według uznania. Prosimy rodziców, aby skorzystali razem ze swymi dziećmi z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dla Was będzie zorganizowana w środę od godz. 17:00 w kościele.
  7. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19:00 zapraszamy do Amfiteatru w Kumowej Dolinie, gdzie odbędzie się „Wieczór Chwały”. Motywem przewodnim tej modlitwy będzie odkrywanie, że Bóg napełnia nas swoją mocą.
  8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano przed mszą świętą i po południu od godz. 17-ej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godz. 9:30 – 10:30. W sobotę zapraszamy na godz. 17-ą na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W oktawie „Bożego Ciała” przez osiem dni będziemy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego organizować procesję eucharystyczną wokół świątyni, aby jeszcze mocniej podkreślić wartość naszego codziennego kroczenia przez życie za Chrystusem eucharystycznym. Serdecznie zapraszamy.
  10. W najbliższą niedzielę będzie okazja wspomóc świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, składając ofiarę do puszki przed kościołem.