logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Chrystusa Króla

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 LISTOPADA 2017 R.

  1. W dniu dzisiejszym wywieszone są w przedsionku kościoła, na tablicy ogłoszeń, jak również na stronie internetowej parafii – listy kandydatów do Rady Parafialnej, zgłoszonych przez parafian. Prosimy zapoznać się z tą listą i w następną niedzielę odbędzie się głosowanie.
  2. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi swoje Święto Patronalne. Z tej okazji dziękujemy Bogu za młodzież zgromadzoną w naszym KSM-ie i modlimy się dla nich o hojność Bożych łask w dalszej działalności na rzecz Boga, Kościoła i Ojczyzny. Gratulujemy również nowym 5 osobom, które w dniu wczorajszym złożyły przysięgę i dołączyły do grona członków tego stowarzyszenia.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom z ulic: Wiejskiej, Granicznej, Parkowej, Żeromskiego, Wyszyńskiego i Cisowej za sprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy na Mszę świętą do Najświętszego Serca Jezusowego w piątek o godz. 18:00, ofiarowaną w Waszej intencji. Na następną sobotę zapraszamy mieszkańców ulicy Hrubieszowskiej.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Gościa Niedzielnego z lampionem na roraty”.
  5. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00 na plebanii. Z racji tego spotkania przekładamy spotkanie Kręgu Biblijnego na następną niedzielę.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 11:00 do 13:00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 7:00 i na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30.
  8. Najbliższą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem. Na mszach błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
  9. Od najbliższej niedzieli przy wejściu do kościoła, jak co roku będzie wystawiony kosz, do którego do III niedzieli adwentu będzie można składać słodycze, zabawki i trwałe produkty żywnościowe. Przed świętami z zebranych rzeczy młodzież z naszej Parafii przygotuje paczki świąteczne, z którymi odwiedzi dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.