logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Niedziela Chrystusa Króla

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 LISTOPADA 2019 R.

  1. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi swoje Święto Patronalne. Z tej okazji dziękujemy Bogu za młodzież zgromadzoną w naszym KSM-ie i modlimy się dla nich o hojność Bożych łask w dalszej działalności na rzecz Boga, Kościoła i Ojczyzny. Gratulujemy Alicji Szczepańskiej, która w dniu wczorajszym złożyła przysięgę i dołączyły do grona członków tego stowarzyszenia. Zapraszamy wszystkich chętnych młodych ludzi, pragnących rozwijać swoją wiarę, na spotkania w piątki po wieczornej Mszy św. w salce pod kościołem.
  2. Dziś podczas wszystkich Mszy świętych dokonujemy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli będą roznoszone przez członków Rady Parafialnej do domów naszych parafian. Ofiary składane z racji opłatka przeznaczymy na ubogacenie wystroju prezbiterium naszej świątyni.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulic: Lotniczej i Sikorskiego za sprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 50 złotych. Zapraszamy na Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18:00, ofiarowaną w Waszej intencji. Na następną sobotę zapraszamy Parafian ze Strupina Małego.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy klerykowi Maciejowi za pomoc i wspólną modlitwą otaczamy, przygotowujących się do kapłaństwa oraz prosimy o nowe święte powołania do tej służby.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, w którym kalendarz ścienny na przyszły rok, „Niedzieli”, i „Małego Gościa Niedzielnego z lampionem na roraty”.
  6. W najbliższą środę po wieczornej Eucharystii, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce pod kościołem.
  7. W czwartek 28 listopada o godz. 17:30 odbędą się wypominki za zmarłych nauczycieli z chełmskich szkół. Serdecznie zapraszamy pracowników oświaty na tę modlitwę.
  8. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na Mszę św. w najbliższą sobotę na godz. 18:00, a po niej na spotkanie na plebanii.
  9. Notariusze Izby Notarialnej w Lublinie zapraszają – w ostatnią sobotę listopada to jest w dniu 30 XI 2019 roku od godz. 10:00 do godz. 16:00 do UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65 na parterze budynku – na spotkanie w ramach udzielania bezpłatnych porad notarialnych.
  10. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy przeżywanie adwentu. W tym roku na prośbę wielu Parafian postanowiliśmy zmienić godzinę rorat na 6:00 rano. Od przyszłej niedzieli przy wejściu do kościoła, jak co roku będzie wystawiony kosz, do którego do III niedzieli adwentu będzie można składać słodycze, zabawki i trwałe produkty żywnościowe. Przed świętami z zebranych rzeczy młodzież z naszej Parafii przygotuje paczki świąteczne, z którymi odwiedzi dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

 

 

Następny